Parodos laikas: 2015 08 06 - 08 22

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

Rosanda Sorakaitė. KAŽKAS PANAŠAUS (projektas "Jaunieji. Žalia sąmonė-5")

 

Rugpjūčio 6 d. (ketvirtadienį), 18 val. galerijoje "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks jaunos menininkės Rosandos Sorakaitės personalinės parodos KAŽKAS PANAŠAUS atidarymas. 

Menininkės jautrioje tapyboje galima atpažinti kasdienio gyvenimo vaizdus ir momentus. R. Sorakaitės kūryboje jaučiame žavėjimąsi aplinka, kuris veda prie puikių profesnionalumo rezultatų. Šviesos (sakytum stebuklinės) studijavimas praktinėje kūrybos plotmėje nulėmė įtaigių gyvenimo fragmentų, konkrečių inspiracijų suabstraktėjimą bendroje kūrinio kompozicijoje. Pastebėdama ir perteikdama šviesos apraiškas (jos variantus įvairiose situacijose) drobėje, menininkė sukuria nuosaikius spalvų spektrui ir turtingus niuansais darbus. 

Aiškiausia būtų pasakyti, kad ši paroda apie prisiminimus. Kūriniai atsiranda iš artimiausios aplinkos stebėjimo, praeities permąstymo. Kartais motyvas pasirodo atsitiktinai, kartais stebiu jį ilgesnį laiką, bet abiem atvejais įvyksta lyg trumpas blyksnis, kuris leidžia suprasti, jog šis momentas sutampa su vidine mintimi, gal dar net neužčiuopiama, nujaučiama. Ir paveikslas visad yra tik kažkas panašaus į tai, ką ketinai pavaizduoti. Pats tapybos procesas panardina į nebeesantį laiką, ir esi vienas, sau. Kūrinys – kaip to laiko atminimas, nepažįstamas, bet gal ir tikresnis nei kai kuri matyta diena.

Rosanda Sorakaitė

KRAUNASI ...