Parodos laikas: 11 23-12 16 2011

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

Kuratoriai Arvydas Žalpys, Giedrė Legotaitė. RUDENS SALONAS

 

1903 m. Paryžiuje įvyko pirmoji „Rudens salono“ (Salon d'Automne) paroda. Jos organizatoriai - menininkai Georges RouaultAndré DerainHenri MatisseAngele Delasalle and Albert Marquet - surengė parodą, kuri buvo kaip reakcija, atsakas į tuo metu vykusias konservatyvias Paryžiaus salono (Paris Salon) parodas. Rudens salono paroda tapo tuo įvykiu, kuris pristatė 20 amžiaus tapybos, skulptūros vystymąsį ir inovacijas. Rudens salono parodose buvo eksponuojami menininkų Pierre -Auguste RenoirPaul CézanneHenri MatissePaul Gauguin ir kt. pasaulinę šlovę pelniusių menininkų kūriniai.

Galerijos „Meno parkas“ surengta paroda nėra nei siekis, nei noras oponuoti kitiems projektams ar parodoms. Paryžiaus „Rudens salonas“ taip pat neturėjo tikslo vien tik oponuoti konservatyviam Paryžiaus salonui. Tikslas buvo pristatyti, parodyti „naująjį meną“, naują mąstymą, naujas tendencijas, naują to laiko meno suvokimą. Šiuo požiūriu ir siejasi daugiau nei prieš amžių pradėtos bohemiškame Paryžiuje tradicijos su „Meno parko“ ekspozicija. Pavadinta „antikvariniu“ vardu, paroda atitinkamai nuteikti turėtų ir patį lankytoją, sukurti tam tikrą nuotaiką.

„Rudens salonas“ galerijoje „Meno parkas“ nesiekia pristatyti „absoliučių“  naujovių, naujų tendencijų, ar padaryti perversmą šiuolaikinio meno scenoje. Tuo užsiėmė praėjusio šimtmečio herojai. Tačiau šis, Kaune vykstantis, salonas turi savo intrigą: čia pristatomi nauji, „šviežiausi“, niekur dar neeksponuoti menininkų kūriniai.

Pirmajai „Rudens salono“ parodai yra pakviesti vienuolika kūrėjų. Tai menininkai, kurių kūryba visuomet sulaukia reikiamo dėmesio, vertinimo. Parodoje pristatoma tik 12-os menininkų kūriniai, nors iš tikro, šis kūrėjų ratas turėtų būti platesnis, bet tai jau lemia kitos (techninės) aplinkybės.

Menininkai: Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, Jonas Gasiūnas, Patricija Gilytė, Agnė Jonkutė, Algimantas Kezys, Česlovas Lukenskas, Eimutis Markūnas, Laisvydė Šalčiūtė, Vaida Tamoševičiūtė ir Daina Pupkevičiūtė, Eugenijus Varkulevičius, Alfonsas Vilpišauskas.

Parodos kuratoriai: Arvydas Žalpys, Giedrė Legotaitė.

KRAUNASI ...