Parodos laikas: 09 14- 11 04 2012

Vieta: Tartu meno muziejus. Tartu, Estija

onas Gasiūnas (Lietuva), Paweł Łubowski (Lenkija), Kaido Ole (Estija). Trys tapybos pamokos. Estija

 

TARTU MENO MUZIEJUS

PRANEŠIMAS SPAUDAI

2012.09.11

 

Parodų "Trys tapybos pamokos. Jonas Gasiūnas (Lietuva), Paweł Łubowski (Lenkija) ir Kaido Ole (Estija)” bei “Flo Kasearu. Monologas” atidarymai Tartu meno muziejuje.

Penktadienį rugsėjo 14 d. 17:00 val. buvo atidarytos dvi naujos parodos Tartu meno muziejuje: tarptautinė "Trys tapybos pamokos. Jonas Gasiūnas (Lietuva), Paweł Łubowski (Lenkija) ir Kaido Ole (Estija)” bei “Flo Kasearu. Monologas”. Menininkai J. Gasiūnas, P. Łubowski ir K. Ole bei kuratoriai Krzysztof Stanisławski (Lenkija) ir Arvydas Žalpys (Lietuva) dalyvaus atidaryme.

Pasak kuratoriaus K. Stanisławski, „Trys tapybos pamokos“ nėra šiuolaikinės ar paprastos tapybos paroda: net jei joje pristatomi vizualiai patrauklūs darba, jais gali mėgautis abi, platesnė bei žiūrovų su labaiu ištobulintu skoniu, auditorijos. Šie kūriniai yra intriguojantys, provokuojantys, įgalinantys įvairioms interpretacijoms, asociacijoms, kartais jie humoristiniai ar ironiški, bet visada nuoširdūs ir apskaičiuoti.

Patys menininkai ir kuratoriai lygina šią parodą su gėle, kuri žydi pakopomis. Pirmasis žydėjimas vyko alternatyvioje galerijoje "Szyperska" Poznanėje (Lenkija), o antrasisis nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinyje - Kauno paveikslų galerijoje. Kiekviena ekspozicija buvo papildyta naujais darbais, kas dar daugiau pabrėžia autorių stilistinius skirtumus. Jų sąmoningas, individualus ir šiuolaikinis požiūris į tapybą yra kaip meninės išraiškos kalbos bei filosofijos medija. Tai reiškia, jog projektas ne tik demonstruoja menininkus, tačiau ir įkvepia juos, kadangi dialogas tarp trijų tapytojų bei kuratorių nuolatos gilėja. Tai ne tiktai paroda, tikriau debatai, kurie juda lėtai, tačiau sistemingai; čia įpintos aliuzijos ir nauji interpretavimo keliai, taip tampant kažkuo panašiu į "žydinčią" poemą. "Trys tapybos pamokos" Tartu meno muziejuje pasiekė dar didesnį formatą negu Poznanėje ar Kaune. Lenkų - lietuvių - estų kalbomis išleistas katalogas lydės parodą.

"Trys tapybos pamokos. Jonas Gasiūnas (Lietuva), Paweł Łubowski (Lenkija) ir Kaido Ole (Estija)” veiks iki Lapkričio 4 d.

Per pirmas tris didesnės parodos savaites, Tartu meno muziejaus atelje siūlo galimybę patirti Kaido Ole video-monologą, kurį iš pradžių Flo Kasearu sukūrė Ole parodai Kumu meno muziejuje šį pavasarį. Menininkas, sėdėdamas tuščioje baltoje galerijoje ir žiūrėdamas į kamerą, verčia susimastyti apie nuoseklios bei kūrybiškos ekspozicijos sukūrimo sunkumus netgi tuos stebėtojus, kurie nėra ypatingai besidomintys menu. Kaip parodos ansamblis atsiskleidžia, kad pasiūlytų stebėtojui tokį pat pasakojimą ir emocijas, kurias kūrėjas numatė. Ši paroda yra pirmoji Tartu meno muziejaus naujų videoserijų "Menas judėjime". "Monologas" veiks iki rugsėjo 30 d.

Kviečiame į parodas!

 

Reet Mark

Tartu meno muziejaus  direktorė

tel.: 7341050, 56473972

Tartu meno muziejus

www.tartmus.ee

facebook.com/tartmus

KRAUNASI ...