Parodos laikas: 04 04-04 27 2012

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė, Agnė Deveikytė-Liškauskienė, Saulius Paliukas. NETAPYBA

 

Grupinė trijų tapytojų paroda, provokuojančiu pavadinimu „Netapyba“. Šiuo atveju autoriai nesistengia neigti tapybos. Tai tiesiog ne tapybinė, paralelinė kūrybos dalis, kuri santykyje su tapybine raiška, atskleidžia naujus, įvairialypius menininkų ieškojimus. Tai asmeniškas kiekvieno iš autorių kalbėjimas savita kalba, į aplinką žvelgiant tapytojų akimis, bet nebūtinai su paletėmis rankose.

 

Jovita Aukštikalnytė

Piešimas – tai kaip dienoraščio užrašai. Esu tapytoja, tačiau man piešinys nėra tapybos darbo eskizas. Yra mintis ir nesvarbu kuo ir ant ko ji pažymėta. Tai dar viena išraiškos priemonė. Tiek tapyboje, tiek piešinyje kalbu apie tą patį, tik skiriasi aplinkybės. Taigi man griežtos ribos tarp tapybos ir piešinio nėra, šios raiškos priartėja viena prie kitos, persipina ir papildo viena kitą.

 

Agnė Deveikytė-Liškauskienė

Eksponuojami darbai sukurti siuvamąja mašina, per tam tikrą šio kūrybinio proceso laikotarpį įgavę visiškai minimalistinį atspalvį. Nors pats kūrybinis procesas ir skiriasi, tačiau panaši estetika juntama tiek čia, tiek tapyboje. Linijiniai paviršiai išplaukę stebint gamtos (aplinkos) paviršius, tačiau monotoniškas darbas privedė ir prie gilesnių, filosofinių pamąstymų apie pačią liniją. Gyvenimo linija. Vyriška linija. Moteriška linija. Oro linija. Istorinė linija. Konvejerio linija. Giminės linija. Horizonto linija. Kosmetikos linija. Fronto linija .........

Linija, kaip tęstinumas ir kaip mirtis, tas pats simbolis apibūdina radikaliai skirtingas būsenas.

 

Saulius Paliukas

Video darbuose atskleidžiu keletą pastarųjų metų vystomą laiko, praeities temą. Fizinis mano perėjimas iš vienos erdvės į kitą įprasmina laiko slinktį. Praeitis „Meno parke“ tiesiogiai susijusi su potyriais čia. Prieš bemaž dešimtmetį teko dirbti, rengti parodas šioje erdvėje. Santykį su praeitimi ženklinu tiesioginiu „praėjimo-praeities“ procesu, kuris tuo pat metu, čia pat, tampa praeitimi. „Istorijos pamokos“ nagrinėja istorinės patirties pokyčius laiko kontekste.  Istorinių, chrestomatinių ženklų, simbolių transformacija juos apipaišant liudija skirtingus istorijos interpretavimus bėgant laikui.

 

KRAUNASI ...