Parodos laikas: 02 08-03 03 2012

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

Eimutis Markūnas. PARALELINĖS REALYBĖS

 

Metaliniuose rėmuose užfiksuoti Eimučio Markūno regėjimai, jausenos bei aplinkos (pa)matymo taškai perteikiami unikalia darbo su grafitu technika.

Ir painūs vaizdiniai nebūtinai klampins autoriaus patirčių refleksijose. Kūriniai gali pasirodyti aiškūs emociniame lygmenyje, o gal nepasiekiami, kaip horizontas.

Kurstanti menininko monochromija tai aštriai bei agresyviai maitina žiūrovo suvokimą, vaizduotę, tai nukelia į monotonišką, meditacijai tinkamą, minties būseną.

 

Parodą sudaro darbai sukurti 2011 metais. Inspiracija šiems darbams  buvo  vaikystės fantazijų, pramanų,  sovietinės egzistencijos ir dabarties realijų sankirta. Tai laukas kuriame abstrakčių ir realių formų pagalba sukuriamos optinės erdvės, paraleles, leidžiančios kiekvienam žiūrovui atrasti ir atkoduoti vizualius paviršius individualiai, pagal savo asmenines psichofizines bei biofizines savybes.

Vienuose darbuose reali įdėja virsta abstrakcija, kituose atvirkščiai – abstrakcija realiu pavidalu.

Tokiu būdu konstruodamas paveikslo naratyvą, pasilieku sau pakankamai erdvės būti tikru ir turėti platų  pasirinkimą teminiams ir plastiniams sprendimams.

Grafitas naudojamas kaip dažas daugiasluoksniai monochromijai išgauti. Ekspresyvus gestas - vienas iš tinkamesnių būdų šiam sprendimui. Tapymo metu gautas rezultatas iškelia optines šios medžiagos galimybes ir savybes.

Šių darbų turinys tiesiogiai veikia ir sąveikauja su  technologinėmis galimybėmis. Kadangi spalva darbuose beveik nedalyvauja, tai toniniai kontrastai padeda išgauti monochrominį trijų dimensijų efektą, kaip kompensaciją spalvų nebuvimui. Tapydamas grafitu paveikslus, grafinių ir įvairių kitų elementų pagalba, transformuoju  iki optinės, fotografijai būdingos dimensijos, tuo būdu išgaudamas savotiškus  „hibridus“, turinčius sąlyčio taškų su tapyba – grafika ir fotografija.

 

P. S. Ačiū kompozitoriui G. Puskunigiui už galimybę pasinaudoti jo kūriniu „Percusion De Castillo“

P. P. S. Šių darbų atsiradimą įtakojo gauta Kultūros ministerijos individuali stipendija.

P. P. P. S. Kaune rodoma pirma parodų ciklo „Paralelinės realybės“ dalis. Antra paroda vyks Klaipėdoje, Baroti galerijoje, birželio 8 d.

(atidarymas 18:00 val.) - birželio 30, trečioji, pirmų dviejų jungtinė, bus atidaryta liepos 12 d. 17:00 val. Vilniuje, dailės akademijos galerijoje „Titanikas“ (II aukštas) ir veiks iki rugpjūčio 4 d.

Eimutis Markūnas

 

KRAUNASI ...