Parodos laikas: 2013 08 14-2013 09 07

Vieta: VDA parodų salės „Titanikas“, (Maironio g.3, II aukštas)

Česlovas Lukenskas. DADASKLAIDA

 

Dailininkas yra garsiosios avangardinės grupės Post Ars narys, savo kūryba nuolat demonstruojantis neeilinę išmonę ir energiją, provokuojantis dadaistinėmis akcijomis, vaizdo ir garso samplaikomis. Parodoje pristatomi kūriniai yra atkeliavę iš „tamsiųjų informacijos ekranų“ (regėjimo, klausos, lytėjimo), kurių apanglėjusios formos ir žodiniai ekranų naujadarai, hibridai, mutantai, siūlo iš naujo skaityti, klausyti, regėti. Žemiau − vieno „ekrano“ teksto ištrauka: 
„patys stipriausi poveikiai, susiraukšlėja smegenys, padidėja kaukolė, sutrinka plaukų augimo kryptis, pajuoduoja akių baltymai, ištįsta ir po to nuleipsta ausys, veide atsiranda mažų skylučių, be priežasties susivelia plaukai, užpuola lietuviškos utelės, pradžioje išgenda protiniai po to visi dantys /.../“.
Šis ir kiti tekstai lydimi garso.


Parodos atidarymo metu taip pat bus pristatyta ką tik VDA leidyklos išleista dailininko eilėraščių knyga „Eilėvaizdžiai“, kurioje, kaip skelbia autoriaus, publikuojami „1978-2008 m. pelėsiai ir kerpės / piešiniai ir eilėraščiai“, o jo išgyventos patirtys knygoje užfiksuotos kaip „meninės energijos agregatai ar jausminiai asambliažai“. Tai – paradoksalių „garsiavaizdžių“ (anot Balio Sruogos termino), kalambūrinių žodinių sąvartų, dadaistinės žodžio perkūros ir trankaus eilėdarinio triukšmo prisotinta knyga. Ji teikia stiprybės tikėti, kad garsiųjų Lietuvos poetų keturvėjininkų tradicija ir šiandien tebėra gyva. Skaitome kelias jo eilėvaizdžių ištraukas:


„lange sapnas, pienas ir akys
diendaržy subrendo merga
paklydo iškamšos krūtys
rūke-grožis, kančia ir mirtis
kelyje“


arba

„ciku taku
šilmestichinozė, granidranalinas ustekozė
valdo mus partijos kompleksiškai
šuns dieną kiaulės metais nelaimė
blakė viena blakė antra blakė
klaidingas karkasas
musmirės posūniai
darausi aviganis
ciku taku am am am“

Knyga iliustruota autoriaus kūriniais. Knygos sudarytoja ir viršelio autorė - Malvina Jelinskaitė
Parodos atidarymas ir knygos „Eilėvaizdžiai“ pristatymas 2013 rugpjūčio 14 d. 17.00 val.

VDA parodų salės "Titanikas" darbo laikas: II-VI 12-18 val. VII-I ir Valstybinių švenčių dienomis nedirba.
Partneriai: VDA parodų salės „Titanikas“ ir galerija „Meno parkas“ (Kaunas)