Parodos laikas: 04 12-05 04 2013

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

Reinis Hofmanis, Catrine Val . Kaunas Photo 2013

 

Reinis Hofmanis LARP

 

Reinis Hofmanis_LARP_1

 

*LARP sutrumpinimas reiškia “live action role-playing game”, t. y. „tiesioginio dalyvavimo žaidimą vaidmenimis“, „gyvo veiksmo žaidimą vaidmenimis“. Tai tokio tipo žaidimas vaidmenimis, kurio dalyviai patys atlieka visus arba didžiąją dalį savo personažo veiksmų (užuot juos atpasakoję žodžiu).

Fotografijos serija  LARP parodo pasaulį, kuris buvo sukurtas masinės kultūros dėka. Tokie pop kultūros elementai, kaip kad filmų, knygų ir kompiuterinių žaidimų herojai kažkamtampanaujais identitetais. Kasdieninis gyvenimas iškeistas į paralelinį pasaulį – pasaulį, kuriame apstu fantazijos, kur susipynusi ateitis, praeitis ir dabartis. Viskas, kas yra neįmanoma realybėje, yra įmanoma žaidime. Biuro tarnautojai, studentai, ligoninių direktoriai, seselės, kariškiai, papuošalų prekiautojai ar mokytojaitampaburtininkais, orkais, zombiais, troliais, elfais, mossmanais ar goblinais. Svajonės ir troškimai tapti herojais virsta realybe ir yra įvykdomi.

Ši darbų serija balansuoja tarp dokumentinės ir pastatyminės fotografijos, portretuojamieji fotografuojami už žaidimo ribų. Juos supanti erdvė veikia tarytum tarpuerdvis ir tai sukuria natūralų atstumą tarp šių herojų ir žiūrovo. Šis darbas kelia klausimą apie gyvo veiksmo žaidimų žaidėjus: ar kaukės tėra kaukės, ar vis dėlto tai dalis asmens identiteto – ta identiteto pusė, kuri negalėtų būti realizuota jokiais kitais būdais? Kas paskatina biuro darbuotoją nusitverti milžinišką kirvį ir įsitaisyti krūmų tankmėje? Kodėl kažkas pasirenka būti orku, o ne riteriu ar kokiu nors elfu? Ar mes sugebame atskirti fantazijų pasaulį nuo realaus?

 

Autoriaus biografija

gimė 1985 Latvijoje, kur gyvena ir dirba. 2001-2005m. mokėsi Rygos dizaino ir meno mokyklos Aplinkos dizaino katedroje, 2005-2009 m. studijavo Latvijos menų akademijoje vaizdinę komunikaciją, 2007 m. mokėsi Hanoverio Taikomųjų mokslų ir menų akademijos Fotografijos katedroje. Nuo 2006 m. dirba fotografu skirtingose agentūrose bei studijose, parodose dalyvauja nuo 2003 m. Darbai rodyti Singapūro fotografijos festivalyje (2010), „In Focus” Vilniuje (2010). Fotografijos publikuotos tokiuose laikraščiuose kaip The New York Times, Financial Times, Der Spiegel, žurnale Foto Kvartāls ir kt.

 


Catrine Val "FEMINISTĖ"

catrine val_Feminist

Catrine Val projektu “Feministė” analizuoja šiuolaikinės moters viziją ir gyvenimo primestą stiprios, visa galinčios moters rolę, o kartu kritikuoja visuomenę, kurioje masiškai išplitęs narciziškumas ir perdėtas saviraiškos kultas. Mada ir tai, kaip ji pateikiama skirtingose medijose, vis labiau užvaldo mūsų gyvenimus. Preciziškai atliktoje autorportretų serijoje autorė siekia ne tiek reprezentuoti save pačią, kiek bando demonstratyviai atkartoti bendrinius moters archetipus. Kiekvienam kadrui pasirinkdama vis kitus drabužius, perukus, makiažą ir taip susikurdama naują įvaizdį, kaskart tarsi perkuria savo tapatybę, o su ja ir jai prideramus vaidmenis. Išoriškai mados fotografiją primenantys C. Val darbai iš tiesų yra mados ir reklamos kritika. Specialiai pasirinkdama savo motinos, tetos, vyro ar vaikų išaugtus rūbus bei savo kostiumams panaudodama įvairiausius buitinius daiktus, menininkė vilki juos taip, kad jie atrodytų itin madingi. Tokiu būdu C. Val pasiekia reklamos paveikumo efektą, bet kartu jį ir nokautoja, akivaizdžiai parodydama, kad šio tikslo buvo siekta tik tam, kad apnuogintų jo absurdiškumą. Vizualiai tobulai atrodantis reginys trikdo modelio ir jo aplinkos loginio ryšio nebuvimu: marga suknelė, geltonos guminės pirštinės puikiai dera su parduotuvės vitrinoje išdėliotomis dešromis ir kumpiais, geltonomis kainų kortelėmis; mėlynais marškinėliais ir skrybėle, rankose mėlyna didžiulė plunksna, be kelnių, bet su aukštakulniais ir manieringa poza mėlynų vilkikų fone – išoriškai tobuli kadrai. Tačiau Catrine Val kuria ne standartiškai reikalaujamo moteriškumo blizgesį, o jį tik ironiškai parodijuoja.

 

Autorės biografija

Gimė Kelne, Vokietijoje. Karjerą pradėjo Vienoje dirbdama komercinės reklamos dizaino srityje, tačiau darbą iškeitė į dailės studijas Kunsthochschule menų akadamijoje Kaselyje (Vokietija). Baigus mokslus, šešerius metus dirbo dėstytojo Bjørn Melhus asistente virtualios realybės srityje, vėliau menininkės Valie Export asistente.

Val darbai plačiai eksponuoti Europoje, Taivane. 2012 m. Buvo nominuota Renaissance Photography prize bei tapo viena iš KAUNAS PHOTO STAR 2012 laureačių. Tais pačiais metais buvo išleista knyga “Feminist”, pelniusi menininkei metų geriausios fotografijos knygos German Fotobuchpreis apdovanojimą.

 

KRAUNASI ...