Parodos laikas: 01 07-01 09 2013

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

Židrija Janušaitė. Nurimęs protas. Susitikimai

 

Tamsioje galerijos erdvėje šviesa raibuliuojantys Židrijos Janušaitės darbai sukuria aplinką jausminiams bei protiniams antplūdžiams ir atoslūgiams.  Kūriniai – videoprojekcijos ant drobių - šių pojūčių impulsai ir kartu jų stimuliatoriai.

„Mano darbas susideda iš kelių raiškos sluoksnių: kaligrafijos, tapybos ir video projekcijos.

Filmuoju krentančią natūralią šviesą bei jos judėjimą. Užfiksuotus šviesos žaidimų stebėjimus rodau ant užtapytų drobių, taip vizualiai išreikšdama tuštumos atsivėrimo idėją per minimalų formų kitimą laike, sukuriant erdvės daugiasluoksniškumą.

Regimasis pasaulis ir mano judėjimo projektų pasaulis, – teigia Merleau–Ponty, – yra tos pačios būties visuminės dalys. Mūsų kūnas ir pasaulis yra ne tik glaudžiai susiję,  jie yra iš esmės vienas įvykis, kuris artikuliuojamas kaip pasaulio įvykių išraiška.“

Neįmanoma aprėpti regimo pasaulio visumos, todėl remiuosi formos ir tuštumos idėja. Mintys, jausmai, mūsų kūno formos atsiranda ir vėl išnyksta. Pastovus kitimas, judesys tarsi sunaikina prasmės paieškos prasmę. Gal net pačią prasmės prasmę. Tada nurimsta viską vertinantis protas. Jis tampa stebinčiu atsirandančių ir išnykstančių minčių, jausmų, formų žaismą.

Padėka: galerijai "Meno parkas" ir Kauno m. savivaldybei."

Židrija Janušaitė

 
KRAUNASI ...