Parodos laikas: 2015 01 21 - 02 14

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

Kuratoriai: Artūras Šimonis, Agnė Dilytė. Vladimiro Kasatkino jubiliejinė paroda. KAIP GYVENI, DAILININKE? - PASKAMBINK SENELIUI...

 

Sausio 22 d. (ketvirtadienis) 18 val. galerijoje "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas) bus atidaryta jubiliejinė Vladimiro Kasatkino paroda, skirta 90-tosioms gimimo metinėms: "Kaip gyveni dailininke? - paskambink seneliui..." (3 aukštas).

Parodos atidarymo metu bus skaitomos / vaidinamos ištraukos iš Daivos Čepauskaitės pjesės „Pupos“ su aktoriais - Henriku Savickiu ir Jolita Ross.

Paroda pristato ir supažindina su daugiau nei 60 metų Kaune gyvenusio ir intensyviai čia dirbusio Vladimiro Kasatkino kūryba. Atrinkti šiai parodai jo darbai (daugiausia peizažai) yra sukurti maždaug 1964- 1994 m. Be minėtų tapybos kūrinių, taip pat siekiama ironiškai, su lengvu humoru sukurti ir erdvinę - buitinę dailininko studijos atmosferą. Tai savotiškai leidžia atskleisti ir netolimos praeities buitinę estetiką, per kurią bandoma suvokti ir sovietinio laikotarpio menines, socialines, istorines patirtis bei psichologines pasekmes, atskleidžiant ne tik blogąsias minėto istorinio laikotarpio puses. O būtent-glaudesnį, šiltesnį ir nuoširdesnį žmonių tarpusavio bendravimą, bendras šventes ar kasdienius darbus. Turint omeny, socialines, psichologines, ir, aišku, emigracijos problemas, kai daugybė piliečių dėl įvairiausių priežasčių priversti emigruoti, gyventi atskirai, o skype's vis tiek neatstoja gyvo bendravimo, paroda kaip priminimas, galėtų trumpam sukurti šeimos, artimų žmonių bendravimo aplinką, išprovokuoti norą nebanaliai įvertinti savo su čia ir dabar, ar jau išėjusių anapilin žmonių tarpusavio santykius, jų palikimą, atmintį. 

Jubiliejinė Vladimiro Kasatkino paroda sumanyta kaip interaktyvi instaliacija, siekiant išvengti tokio pobūdžio parodų klišių: statikos, pompastikos, konservatyvumo. Taip pat, kadangi dėl įvairių priežasčių šio ypatingai produktyvaus tapytojo darbų šeimos kolekcijoje liko mažai (daug jų pateko į įvairias privačias kolekcijas Lietuvoje ir užsienyje), šia paroda norima atskleisti menininko egzistencijos trapumą, dramą. Parodoje bus eksponuojami likę šeimos kolekcijoje esami ir atrinkti darbai.

Parodos kuratoriai: Artūras Šimonis bei Agnė Dilytė.

 
KRAUNASI ...