Parodos laikas: 2016 06 09 - 2016 07 05

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

Jūratė Kadusauskaitė-Preikšienė. SPRENDINIAI

 

Parodos darbus inspiravo asmeniniai apmąstymai  ir pasauliniai įvykiai. Kievienas žmogus turi priimti tam tikrus sprendimus įvairiuose lygmenyse. Dažnai tai yra sunkios būsenos, lydimos  tolimesnių permąstymų ir klausimų. Iškyla ir etiniai moraliniai aspektai. Kai žmogus yra ribinėse situacijose, forma  spalva, detalės neturi didelės reikšmės. Tuo momentu išsigrynina  kažkas labai esmiško ir sunkiai nusakomo. Dažnai išlenda labai netikėta asmenybės dalis. Taigi  ribinių,  keistų, sudėtingų  būsenų  refleksija ir tapo pagrindiniu kūrybos motyvu. Tos būsenos remiasi ne tik asmeninias įvykiais, bet ir tuo, kas vyksta globalioje erdvėje. Tai  ir  migracija, keičianti valstybių veidus; klimato pokyčiai;  visuomenės vertybinės slinktys.                                                   

Taigi  idėja padiktavo ir kūrybinį sprendimą. Pasirinkau labai paprastas priemones:  popierių, akrilą, klijus, foliją ir kt.  Kai kuriuos darbus atlikau koliažo principu.Išraiškos priemonės  mišrios.Tapybiniame fone atsiranda ir kietas grafinis piešinys-rankų ir kojų. Rankų motyvas yra mano pačios. Pats tapybinis paviršius nelygus. Kūrybinis sprendinys  toks  ir yra, kad atsiranda įvairūs papildomi sluoksniai, detalės, susiraukšlėjimai, netaisyklingi formatai. Bėgančios kojos ar atsiremiančios rankos, tai nestabilus žmogaus būvis, būsena pavojuje. Kaip ir “Plonytė mėlyna linija” ir  “Plonytė raudona linija” tai įtampos  siužetas. Na ir paskutinė dimencija - matematinė. Sprendinys vienas iš matematinių mąstymo veiksmų rezultatų.

Tai būdas mokantis mus mąstyti. Kadangi  konceptulus menas, tai mąstymo fomų menas, tai matematiniai  sprendiniai irgi gali būti meno dalis. Taigi sprendinių tema mano kūryboje daugiasluoksnė ir daugiareikšmė, tačiau visų pirmą kalbanti apie žmogiškąsias įtampas ir ribines situacijas.

KRAUNASI ...