Parodos laikas: 2016 08 05 - 2016 08 26. Atidarymas rugpjūčio 5 d. 18 val.

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

Agustin Fructuoso (ES), Xaro Castillo (ES). RANKA RANKON

 

Liepos mėnesį galerijoje "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks parodos RANKA RANKON atidarymas. Parodoje bus eksponuojami menininkų iš Ispanijos Agustin Fructuoso ir Xaro Castillo kūriniai.

Xaro Castillo savo kūryboje gretina asmenines patirtis su mitais ir ikonografija, padėjusiais sukurti tam tikrą kolektyvinę kultūrinę vaizduotę istorijoje. Iš įvairių klasikinės mitologijos veikėjų - Demetros, Medėjos ir t.t. - ir kitų krikščioniškosios ikonografijos personažų ji kuria savo asmeninį vaizdinį, kuriame tokios sąvokos kaip dievybė-žmogus ir religija-pasaulietiškumas tampa dinamiškomis sąvokomis, papildančiomis viena kitą nuolatiniame tarpusavio konflikte. 

Agustin Fructuoso: "Mano kūriniai yra ilgesingi, siejasi su taikos bei skaidrumo vietos ieškojimu. Kartais, kai klausausi tam tikros muzikos, iškyla labai stiprus 1970-ųjų prisiminimas – piešiu anglimi graikų skulptūrą, bandau suvokiamai nupiešti ranką, kuri yra panirusi tamsoje, jos nesimato, bet ji ten tikrai yra. Dabar, po keturiasdešimtšešerių metų suprantu, kad visas mano darbas yra grįžimas į tą akimirką."

 

Paroda yra galerijos "Meno parkas" tarptautinio meninių - kultūrinių mainų projekto "Meno linija" dalis.

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.

KRAUNASI ...