Parodos laikas: 12 21 2011-01 11 2012

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

Zinaida Dargienė. SAPNŲ PAGIMDYTI-ABORIGENAI

 

Smalsumas išbandyti kažką naujo, yra mano kūrybos varomoji jėga. Domina iš amžių užsilikę senųjų kultūrų šaltiniai, kurie šiandien dar gyvi ir dar gaivina žmonijos DVASIĄ. 

Prieš keletą metų pamatyta paroda Tel Avivo dailės muziejuje, padarė nepaprastą įspūdį. Geometrinių formų, spalvų dermė, dekoratyvumas, kalbėjo apie man nežinomą meno filosofiją. Tai buvo Australijos aborigenų tapyba.

Kilo didžiulis troškimas arčiau susipažinti su šia kultūra, sužinoti, apie ką kalba man nesuprantami ženklai. Tokia galimybė atsirado 2010 metais, todėl su didžiuliu entuziazmu išsiruošiau į 3-jų mėnesių kelionę po Australiją. Lankiausi muziejuose, galerijose, aborigenų festivaliuose, mugėse. Filmavau, fotografavau. Dar kartą įsitikinau, kad žmonijos kultūros reiškiniuose yra daugybė bendrų simbolių, prasminių ženklų. Pav.: pasaulio sukūrimo, gimimo-mirties, žmogaus-gamtos santykis, protėvių kultas, žemėje vykusių kataklizmų atgarsiai ir t. t. 

Šioje parodoje bandau pateikti bendrus indoeuropiečių ir aborigenų mitologinius motyvus, panaudodama aborigenų stilistiką, per savo asmeninį matymą.

Zinaida Dargienė

KRAUNASI ...