Parodos laikas: 2017 04 12 - 2017 05 18

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

 

Balandžio 12 d. (trečiadienis) 18 val. galerijos "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas) antrojo aukšto ekspozicinėse erdvėse vyko galerijos partnerių iš Barselonos - galerijos "La Xina A.R.T." paroda BALANDIS 2524. Parodoje eksponuojami Benxamín Álvarez, Xesco Mercé ir Marc Vilallonga​ kūriniai. Kviečiame apsilankyti!

Galerija „La Xina A.R.T“ tuoj išpildys dvidešimt gyvavimo metų, kas mums kelia džiugesį ir suglumimą kartu. „La Xina A.R.T“ yra viena unikaliausių iniciatyvų mūsų šalyje. 1997-aisias dešimt menininkų susibūrė siekdami sukurti meno erdvę Barselonos kvartalo Ravalis širdyje (tiesiogine šių žodžių prasme, mes patys darėme pertvarkymo darbus senoje policijos nuovadoje, esančioje šiaurinėje Kinų kvartalo dalyje). Faktas, kad menininkai patys tvarkė reikalus - kas, kaip ir kada rodys savo darbus – buvo visiška naujovė Katalonijoje ir Ispanijoje. Kitų panašių kultūrinių patirčių buvo, tačiau niekas nebuvo drįsęs okupuoti šventą galeristų, meno kritikų ir kuratorių teritoriją. Todėl „La Xina A.R.T“ projektas buvo rizikingas postolimpinėje Barselonos panoramoje, kurį didelė dalis mūsų naujų kaimynų (tradicinių galeristų) priėmė, kaip jaudinantį ir tuo pačiu metu bloga menantį reiškinį naujame ekspozicijų plote Barselonoje, kuris augo aplink naują MACBA (šiuolaikinio meno muziejus). Stebėtina, ilgiausiai išsilaikę ir neužsidarę, o persikraustę į naują ir didesnę erdvę šiek tiek piečiau Ravalyje, buvome mes. Visos kitos erdvės užsidarė.

Po dvidešimties metų, surinkus daugiau nei trisdešimt narių, pristačius daugiau nei 200 parodų ir 300 menininkų, su neslepiamu pasididžiavimu galime sakyti, jog La Xina A.R.T. (paslaptingas akronimas Absoliučiai Ieškojimo Asociacijai) lieka vis dar vykstančiu ir revoliucingu projektu, kartais reklamuojančiu tik laisves ir skirtingas tautas. Kol kas, per metus rengiame 8 parodas , taip pat ir kultūrinius renginius kaip: La Xina Sona (modernios ir pasaulietiškos muzikos koncertų ciklas), La Xina Xinorri (edukacinės veiklos jauniems žmonėms ir vaikams), Houdini Performance Festival (magija ir performansai), La Conxinina (popierinis ir elektroninis žurnalas apie menus ir literatūrą), Barcelona Emergents (konkursas, vykstantis tarp jaunų kūrėjų, taip pat pristatantis jų parodas), El Bazar del Xino (kolektyvinė instaliacija, atliekama žiemos sezonu visų La Xina narių). Jei to negana, mes esame vieni iš European Network of Spaces of Creation, KaNîBaL'HoPoX išradėjų  kartu su „Meno Parku“ ir keletu kolektyvų, ekspozicijų vietų  iš viso žemyno. Pirmas kontaktas su „Meno Parku“ įvyko 2008 metais oficialiame KaNîBaL'HoPoX pristatyme, vykusiame Irenos Mikuličiūtės studijoje-galerijoje. Po šio susipažinimo sekė nesuskaičiuojamas kiekis parodų, bendrų darbų, simpoziumų ir svarbiausia – ateities projektų kurti kartu.

Džiaugsmingo atsitiktinumo dėka, „Meno Parkas“, kaip ir La Xina A.R.T. šiemet švenčia savo dvidešimtmetį. Laimingi, galėdami švęsti abi šventes kartu, galerijos iš Barselonos nariai paruošė parodą, kuri leis pažymėti šias progas kaip pridera. Paroda „Balandis 2524“ draugėn suburia trijų ilgiausiai priklausančių La Xina A.R.T. meininkų - Benxamín Álvarez, Xesco Mercé, Marc Vilallonga - kūriniją. Parodos pavadinimas jūsų nuostabioje ir (mums) egzotiškoje kalboje nurodo ne vien balandžio mėnesį, bet ir tikslų kilometrų skaičių įveikiant atstumą skiriantį „Meno Parką“ ir mūsų patalpas Barselonoje. Šiai ekspozicijai mes paruošėme tris darbų ciklus. Benxa darbai, daryti su spalvotu tušu ir akvareliniais pieštukais, dėka šių priemonių atrodo keisti, bet jautrūs ir vaiduokliški. Xesco kūriniai yra iš jo ilgalaikio projekto „Melų Žodynas“ – daugiau nei 250 koliažų iš plastiko, kurie piešti purškiamais dažais ar tušinukais. Marc pristato savo darbus iš senų tapetų katalogų, kurie jo namuose buvo naudoti prieš 70 metų – karpydamas juos autorius gauna stebinančius ir traukiančius rezultatus. Keista šių menininkų kombinacija yra chromatiškas kokteilis, linksmas ir ryškus – toks, kokiu visada norėjo būti „La Xina A.R.T.“.

„La Xina A.R.T.“

 

Menininko Xesco Mercé internetinė svetainė: http://xescomerce.com/

 

Paroda yra galerijos "Meno parkas" tęstinio tarptautinio kultūrinių mainų projekto "Meno linija" dalis.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Kauno miesto savivaldybės programa "Iniciatyvos Kaunui"

LTK Logotipas6    LRKM logo LT 2017        

 

KRAUNASI ...