Parodos laikas: 2017 05 12. 17:45 val.

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

GWK'17. Interaktyvios instaliacijos pristatymas

 

Gegužės 12 d. (penktadienis) 17.45 galerijoje "Meno parkas" (Rotušės a. 27) vyks GALLERY WEEKEND KAUNAS programos dalis - Gretos Grendaitės ir Tomo Vosyliaus (Legal (Art) Lovers) interaktyvios instaliacijos (NE)UNIFORMINIAI KALNAI pristatymas, paroda NAMŲ PATOGUMAI.

Kviečiame prisidėti prie bendros instaliacijos „(Ne)uniforminiai kalnai“ kūrimo galerijos „Meno parkas“ menininkų - Gretos Grendaitės ir Tomo Vosyliaus - parodoje „Namų patogumai“, pateikiant savo "kalnus", asmeniškai susijusius su svajonėmis, lūkesčiais, jų (ne)išsipildymais ir tuo, kas nutinka pakeliui, lyg kopiant į kalnus, kurie kartais yra tikri, mums artimi, o kartais tik atvirukiniai, apgaulingi, pridengiantys tuos, į kuriuos mums lipti būtų žymiai įdomiau ir prasmingiau. Tebūnie jūsų pavaizduotas kalnas (išorinė kūrinio forma, kad ir paprastas trikampis, ar sudėtingesnis siluetas) svajonės metafora, o turinys – reali individuali patirtis, simboliška ar tiesioginė jos išraiška, su ja susijusi emocija, laisva forma. Instaliacija kuriama ant galerijos sienos, kurią parodos lankytojai kviečiami kartu kurti parodos veikimo laikotarpiu (nuo balandžio 12 d.), o galutinis rezultatas bus pristatytas „Gallery Weekend Kaunas“ metu (gegužės 12 d., 17.45).

(NE)UNIFORMINIAI KALNAI

Sunku atsakyti į “uniforminius” klausimus, pvz., koks mėgstamiausias menininkas, įdomiausia knyga ir pan. Drauge su naujomis patirtimis pildosi, kaupiasi, ryškėja ar nublanksta svajonės. Tokiems klausimams nei iš šio nei iš to kartais gimsta paruoštukai.
Pvz., jei kas paklaustų apie mums artimiausią kitų autorių parodą, pasidavus pirminiam impulsui, vis iš naujo atminty grįžta 2012 m. galerijoje “Le Plateau” (FRAC Île-de- France , Paryžius) aplankyta paroda “Le Mont-Fuji n’existe pas” (Lt: “Kalno Fudži nėra”), kuruota Élodie Royer ir Yoann Gourmel, palikusi įspaudą sąmonėje, ką ne visada padaro net labai garsios parodos.
Atsakyti vienu pavyzdžiu yra itin subjektyvu, netikslu, bet būtent tas įspaudas matyt ir nulemia atsakymą. Gyvenimas kaip ir kūryba skleidžiasi procese, dalis jo telpa svajonėse. Tau svarbiausios patirtys nebūtinai sutampa su tuo, kas ryškiausiai matoma išorėje ar pristatoma kaip rezultatas, kaip aukščiausio kalno viršūnėje iškelta vėliava. Minėtos parodos koncepcijos[1] ašis virto turimos analogiškos patirties atspindžiu: apsilankymai ir gyvenimas Japonijoje nesuteikė palankios progos tiesiogiai “sutikti” kalną Fudži, nors buvo toks išankstinis noras, net turistiškai standartinė svajonė į jį įkopti buvo šmėstelėjusi. Per tą laiką įkopta ir pamatyta daugybė kitų kalnų, tik ne pagrindinis atvirukų objektas. Tačiau iš gaubiančių rūkų jo didenybės viršūnė netikėtai išlindo paskutinį kartą išskrendant iš šios šalies, žvelgiant pro lėktuvo langą žemyn ir tuo pačiu metu regint nuo sparno mojuojantį vieną iš pokemonų. Šabloniški suvenyrai šelmiškai šaipėsi atrodydami lyg būtų ranka pasiekiami, o iš tiesų – per neįveikiamą atstumą. Privertė atsidurti akistatoje su vienos svajonės absurdu ar net jos netikrumu. Šypsena lieka ilgam: įvertini, ką pakeliui pamatei, patyrei, atradai, sutikai, o atvirukinio kalno viršūnė, pasirodo, buvo nesvarbi, net pasimiršo. Norime pakviesti parodos “Namų patogumai” lankytojus prisidėti savo patirtimis, prisiminimais apie jūsų “(ne)uniforminius kalnus” – tikras, asmeniškas ir galbūt turėtas netikras, aplinkos formuojamas, primestines svajones, drauge sukuriant sienos instaliaciją kaip bendrą kūrinį. Jame kiekvieno asmeninis indėlis bus simboliško kalnyno masyvo dalimi šamaniškai atsikratant iš išorės primetamų iliuzijų bei etikečių, vizualizuojant savo mintis ženklišku kalno pavidalu.

Parodos autoriai

[1] http://www.e-flux.com/announcements/34038/mount- fuji-does- not-exist/

Daugiau apie Gretos Grendaitės ir Tomo Vosyliaus parodą „Namų patogumai“: http://www.menoparkas.lt/35714/parodos.html?paroda=40547
 

GWK - iniciatyva, vykstanti kolkas be jokio finansavimo, tiesiog iš žmonių noro suburti galeristų ir ne tik bendruomenę bei sukurti tiek sau, tiek miestui šventę.
www.galleryweekendkaunas.lt/7

KRAUNASI ...