Parodos laikas: 2017 08 08 - 2017 09 03

Vieta: Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salės "Titanikas" (Maironio g. 3, Vilnius)

Galerijos "Meno parkas" menininkų paroda. CHORAS

 

Rugpjūčio 8 d. (antradienį) 17 val. Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėse "Titanikas" (Maironio g. 3, Vilnius) vyks galerijos "Meno parkas" menininkų paroda CHORAS. Kviečiame!

VDA parodų salėse "Titanikas"  pristatoma galerijos "Meno parkas" menininkų paroda CHORAS. Tai yra vienas iš galerijos dvidešimtmečio jubiliejaus minėjimo renginių. 

Dvidešimties metų patirtis leidžia apsvarstyti galerijos kaip institucijos paskirtį, tikslus, jau remiantis savo pačių istorija. Sėkminga veikla yra neatskiriama nuo bendradarbiavimo su menininkais ir kitomis organizacijomis. Ši paroda ir yra skirta pagerbti ir pristatyti galerijos menininkus – tuos kurie buvo nuo pat pradžių, brendo ir vystėsi kartu su galerija ar vėliau organiškai prisijungė ir kuria greta vienas kito.

Parodos idėja – CHORAS – mūsų bendros būties, visumos pristatymas. Be išankstinių nuostatų – žvilgsnis į save pačius. Kaip atrodome kartu, vienas šalia kito.  Kuo panašūs ir kuo skiriamės. Galerija nori pasidžiaugti savo artimiausių bendradarbių ir partnerių ratu – reprezentuojamų menininkų spektras – nuo jau anapilin išlydėtų klasikų – Arūno Vaitkūno, Alfonso Vilpišausko – iki pačių jauniausių, bepradedančiųjų.  Kiekvienas jų – ryški asmenybė, kiekvieno kūryba atsiskleidžia išskirtiniais bruožais, tematikomis.  Bet šiame projekte visi pristatomi kaip CHORAS, kur skirtingi balsai išsaugodami savo uniklaumą, kuria bendrą polifoniją, sinergiškai padidindami savo paveikumo galią.

Nuosaikus parodos formatas atsirado su minimaliu kuratorių įsikišimu, paprašius autorių pasiūlyti kūrinių apibendrinančių tam tikrą kūrybos fazę, su kuria autorius tapatintųsi.  Daugeliu atveju, tai nėra naujausi darbai ar radikalūs eksperimentai, bet stabili ašis, kamienas, nuo kurio stiebiamasi ir augama. Parinkta koncepcija neprimeta temos ar krypties, bet siekia atskleisti bendrabūvį šiandien. 

Galerija „Meno parkas“ visą savo gyvavimo laikotarpį stengėsi veikti kaip traukos centras, vieta, dalintis idėjomis ir jas įgyvendinti. Toks požiūris laiko duris visuomet atviras eksperimentams ir bandymams, naujiems veidams. Įvairūs galerijos inicijuoti projektai, tokie kaip „Jaunieji. Žalia sąmonė“, šiuolaikinio meno festivalis „Kaunas mene“ bei nuo 1999 m. didžiąją dalį Europos šalių apjungęs projektas „Meno linija“, veikia kaip platformos šiuolaikiškiausių formų menų įgyvendinimui ir viešinimui. „Meno parke“ gimė, brendo (2012-2015) Vaidos Tamoševičiūtės bei Dainos Pupkevičiūtės kuruojamas performansų ir gyvo meno festivalis CREATurE Live Art. Rudenį įvyksiantys paskutiniai jubiliejinių metų renginiai – dar viena galerijos menininkų paroda, galerijos dvidešimtmečio leidinio pristatymas – vyks galerijoje "Meno parkas" lapkričio mėnesį ir pristatys būtent šią galerijos veiklos pusę.

Neatsitiktinai kartu su jubiliejine galerijos paroda „Titanike“ pristatoma ir Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos menininkų paroda „akis į akį. Tapatybė, kaip menas“. Su šiais partneriais galerija „Meno parkas“ bendradarbiauja nuo pat įsikūrimo. Iš šios draugystės gimę mainų projektai įtakojo daugelio menininkų kūrybą, pristatė daugybę kokybiškų parodų ir projektų Lietuvos ir Vokietijos žiūrovams. Po dvidešimties metų pažinties gera matyti ir palyginti, kuria kryptimi abi bičiulės organizacijos žengė ir tobulėjo.  

 

Galerijos menininkai:

Aušra Andziulytė, Robertas Antinis, Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, Milda Gailiūtė, Jonas Gasiūnas, Patricija Gilytė, "Legal (Art) Lovers": Greta Grendaitė ir Tomas Vosylius, Marija Griniuk, Židrija Janušaitė, Jūratė Jarulytė, Agnė Jonkutė, Česlovas Lukenskas, Eimutis Markūnas, Julija Pociūtė, Povilas Ramanauskas, Rosanda Sorakaitė, Vaida Tamoševičiūtė, Eglė Ulčickaitė, Arūnas Vaitkūnas (1956-2005), Aušra Vaitkūnienė, Alfonsas Vilpišauskas (1945-2015)

 

Paroda yra galerijos "Meno parkas" projekto "Meno parkas. Dvidešimt" dalis.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Kauno miesto savivaldybės programa "Iniciatyvos Kaunui". 

KRAUNASI ...