Parodos laikas: 2017 03 10 - 2017 04 07

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

11-oji Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos paroda. PAVASARIS 2017

 

 

Kovo 10 d. (penktadienį) 18 val. galerijoje "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks 11-osios Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos parodos "Pavasaris 2017" atidarymas. Parodos kuratorius Juris Bergins. 

Jau vienuoliktą kartą Kaune vyks Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos paroda, plėtojanti baltiškąsias keramikos tradicijas, menines inovacijas ir puoselėjanti įvairių kartų keramikų kūrybiškumą, profesionalumą ir inicijuojanti jaunosios keramikų kartos parodinę veiklą. Kokybiškas ir išsamus parodos katalogas vizualiai papildys informatyvią medžiagą. Paroda „Pavasaris“ vyksta nuo 2007 m.

Menininkai specialiai „Pavasario“ parodai sukuria kūrinius, kurie pasibaigus jai dažnai patenka į užsienio muziejus, gauna apdovanojimus, spaudoje minimi tokiose valstybėse kurios turi gilias meno keramikos tradicijas kaip Danija, Kinija, Taivanas, Vokietija, Lenkija ir kitur.

Gamtoje pavasaris simbolizuoja naują pradžią. Menininkas – kūrėjas taip pat priklausomas nuo jį supančios gamtos, objektyvios ir subjektyvios aplinkos. Subjektyvi aplinka, asmeniška menininko kūrybos tema, kaip ir ateinančiai pavasariai niekada nesikartoja, visada yra kitokie negu anksčiau. Dėl žmogaus veiklos vyksta pasikeitimai mus supančioje gamtoje, kyla oro temperatūra, tirpsta ledynai, kylantis vanduo semia istorinius miestus, mažėja geriamo vandens ir kitų gamtos išteklių, dėl ko kyla karai, socialiniai ir politiniai pasikeitimai.

KRAUNASI ...