Parodos laikas: 2018 01 19 - 2018 02 18

Vieta: Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro parodų rūmai (II a. dižioji salė, Didžioji Vandens g., 2, LT-91246, Klaipėda)

Galerija "Meno parkas". NE MUZIEJUS...

 

„Mes kalbam, kas yra galerija. Galerija gali ir atveria kelius“ - galerijos "Meno parkas" (Kaunas) paroda NE MUZIEJUS... Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose (KKKC), II aukšto didžioje salėje.

 

Sausio 19 d. (penktadienis) 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose (II aukšto didžiojoje salėje) vyks galerijos „Meno parkas“ (Kaunas) parodos „Ne muziejus...“ atidarymas.

Paroda „Ne muziejus...“ yra skirta galerijos veiklos dvidešimtmečiui paminėti, kurioje galerijos „Meno parkas“ menininkų - Aušros Andziulytės, Roberto Antinio, Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės, Mildos Gailiūtės, Jono Gasiūno, Patricijos Gilytės, Gretos Grendaitės, Marijos Griniuk, Židrijos Janušaitės, Jūratės Jarulytės, Agnės Jonkutės, Česlovo Lukensko, Eimučio Markūno, Julijos Pociūtės, Povilo Ramanausko, Rosandos Sorakaitės, Vaidos Tamoševičiūtės, Eglės Ulčickaitės, Arūno Vaitkūno (1956-2005), Aušros Vaitkūnienės, Alfonso Vilpišausko (1945-2015), Tomo Vosyliaus - kūriniai.

„Meno parkas“. 1997-2017:

Prieš du dešimtmečius Kaune įkurta galerija, nuosekliai savo veiklą fokusuodama Lietuvos ir užsienio šiuolaikinio meno sklaidai, šiandien gerai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Galerijos vykdomų projektų maršrutai nusidriekė ne tik pagrindiniuose Lietuvos miestuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Jonava, Telšiai, Molėtai, Palanga), didžiojoje dalyje Europos (Berlynas, Venecija, Londonas, Varšuva, Porto, Barselona, Talinas ir kt.), bet ir tolimuose taškuose kaip Niujorkas, Čikaga, Singapūras.

„Meno parkas“ yra viena iš pirmų Lietuvos galerijų iniciavusių glaudų užsienio šalių ambasadų ir kultūros centrų Lietuvoje bendradarbiavimą. Galerijos projekto „Meno linija“ dėka šiuolaikinių Lietuvos menininkų kūryba buvo pristatyta tokiuose meno forumuose kaip Nimes šiuolaikinio meno bienalėse, Liono Bienalės lydinčiose parodose, 2017 m. Venecijos bienalės metu vykusiame projekte, Lietuvos menininkų kūriniai eksponuoti muziejuose Herne, Dortmunde, L‘Hospitalet , KUMU meno muziejuje Taline ir t.t. Svariu įvykiu paženklinti ir šie metai. Garsaus italų kolekcininko Luciano Benetton fonde, kuriame daugiau nei devyniasdešimties šalių kolekcijos, šiemet jau ir Lietuvos menininkų kūriniai. Per 140 Lietuvos menininkų sukurtų mažo formato (10x12 cm) darbų papildė šį fondą.

„Meno parkas“ vieni iš pirmųjų Lietuvoje išskirtinį dėmesį sutelkė jaunųjų menininkų kūrybai (projektas „Jaunieji. Žalia sąmonė“).

Vienas svarbiausių „Meno parko“ projektų – šiuolaikinio meno festivalis „Kaunas mene“, kuriame pristatoma programa apima plačią (neribotą) dalyvių geografiją (2013-2015 ir 2016-2018 metais festivalis Kultūros ministerijos patvirtintas „Lietuvoje rengiamų tęstinių  tarptautinių renginių“ sąraše).

Svarbią vietą galerijos veikloje užima dalyvavimas šiuolaikinio meno mugėse (Italija, Didžioji Britanija, Singapūras, Vokietija, Šveicarija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Vengrija). Sėkmingas dalyvavimas šiuolaikinio meno mugėse ne tik atvėrė kelius į daugelį naujų projektų, bet ir padėjo pelnyti didžiulį tarptautinį pripažinimą. Pvz. didžiausias pasaulyje šiuolaikinio meno tinklapis „Artsy“ 2015 m. paskelbė straipsnį apie aštuonias pasaulyje, ne pagrindiniuose meno centruose (Londonas, Niujorkas, Berlynas) veikiančias galerija, tarp kurių ir „Meno parko“ galerija.

Kiekvienų metų programoje svarią vietą užima Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybinės programos vykdymas. Jos metu galerijos parodinėse erdvėse rengiamos personalinės, grupinės LDS narių parodos ir projektai, taip pat, LDS menininkų pristatymas užsienyje vykstančiuose galerijos partnerių projektuose, leidybinė veikla (parodų, projektų katalogai, autorinės knygos, monografijos ir kt.).

Įvertinant tarptautinę galerijų veiklos praktiką, „Meno parkas“ yra subūręs „Galerijos menininkų“ ratą, kurių kūrybai, sklaidai skiriamas atskiras dėmesys. Šiandien galerijos menininkų tarpe tiek jauni, tiek jau savo kūrybine veikla išgarsėję menininkai: Aušra Andziulytė, nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatas Robertas Antinis, Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, Milda Gailiūtė, nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatas Jonas Gasiūnas (premija suteikta „Meno parko“ teikimu), Patricija Gilytė, Greta Grendaitė, Marija Griniuk, Židrija Janušaitė, Jūratė Jarulytė, Agnė Jonkutė, Česlovas Lukenskas, Eimutis Markūnas, Julija Pociūtė, Povilas Ramanauskas, Rosanda Sorakaitė, Kauno miesto savivaldybės kultūros ir meno premijos laureatė Vaida Tamoševičiūtė (premija suteikta „Meno parko“ teikimu), Eglė Ulčickaitė, Arūnas Vaitkūnas (1956- 2005), Aušra Vaitkūnienė, Alfonsas Vilpišauskas (1945-2015), Tomas Vosylius.

Todėl savaime suprantama, jog dvidešimties metų veiklos paminėjimui rengiamos parodos „Ne muziejus...“ kolekcijoje tik galerijos menininkų kūriniai. „Kur kolekcininkai, muziejininkai atranda kūrinius, kurie dažniausiai papildo vienų ir kitų kolekcijas? Žvelgiant iš tarptautinės praktikos-dažniausiai kūriniai atrandami galerijose vieno ar kito projekto, parodos metu. Pvz. tokiame renginyje kaip „Art Basel“ sutinkame gana ryškią muziejų ar privačių kolekcininkų agentų sangrūdą, kai jau pirmosiomis valandomis stengiamasi spėti praturtinti kolekcijas. Šiuo aspektu Lietuvoje situacija kitokia. Nors per 25 Nepriklausomybės metus daugelyje sričių Lietuva tapo šiuolaikiška, tačiau meno srityje šiuolaikinės pasaulinės tradicijos kelią skinasi labai sunkiai. Ir toliau tiek didelė dalis kolekcininkų, muziejų įsigydami kūrinius visais būdais stengiasi apeiti galerijas, kuriuose tie kūriniai atrandami... Galerija - ne muziejus, bet... Parodoje eksponuojami 22 galerijos menininkų kūriniai gali praturtinti ne vieną kolekciją. Tai kūriniai menininkų, kurių biografijoje (tiek jaunų, tiek vyresnių menininkų) jau ne vienas reikšmingas projektas, kaip ir ne vieno iš jų, galerijos iniciatyva, kūriniai saugomi užsienio muziejuose ar privačiose kolekcijose. Parodoje „Ne muziejus...“ kūriniai menininkų, kurie „turi ką pasakyti tiems, kam menas neatsiejama gyvenimo dalis...“ 

 

Paroda yra galerijos "Meno parkas" projekto "Meno parkas. Dvidešimt" dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos ministerija, bei Kauno miesto savivaldybės programa "Iniciatyvos Kaunui".

 LTK Logotipas6  LRKM logo LT 2017      

 

KRAUNASI ...