Parodos laikas: 2019 02 08 - 2019 03 09

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)

 

Vasario 8 d. (penktadienį) 18 val, galerijos "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas) pirmojo aukšto ekspozicinėje erdvėje vyks parodos "Between" atidarymas". Kviečiame!

- - - 

2017 metų lapkričio 17-19 dienomis Q galerijoje (Kopenhaga, Danija) pristatyta Adelės Pukelytės ir Onės Maldonytės darbų paroda Between. 2019 metais atsirado galimybė parodą parodyti ir Lietuvoje – galerijoje Meno parkas.

Ekspozicijoje susiduria dvi skirtingos materijos, du skirtingi požiūriai į meną. Kruopštus, skrupulingas darbas ir chaotiška, impulsyvi estetika. Adelės Pukelytės tapyba reflektuoja jos vidinę būseną: tarp ramybės ir skubėjimo, struktūrų ir chaoso. Tarp būties visur ir tuo pačiu metu niekur.  Autorės darbai kalba apie asmeninę psichologinę būseną, kuri perauga į santykį tarp dviejų skirtingų žmonių ir jų kūrybos.

Onė Maldonytė ieško linijos tarp praeities ir ateities. Kūriniai paremti atsitiktinumu, impulsyvumu, pasikliaujant intuicija, išliekant/koncentruojantis čia ir dabar. Darbai auga kartu su laiku, stengiasi nepasilikti praeityje.

Parodos pavadinimas Between  – tai menininkių įvardijama siaura linija laike, kurioje esame dabar. Dabar – kai Kaunas keičiasi iš laikinosios - į šiuolaikinę, tačiau dar yra tik procese; dabar – kai jauni menininkai dalyvauja parodose, rezidencijose, praktikose ir pristato save pasauliui. Būtent dabar, tarpe tarp kažko utopinio ir praeities, išties gyvename.

 

Apie autores:

Onė ir Adelė kartu mokėsi Kauno dailės gimnazijoje, 2014 metais įstojo į Vilniaus dailės akademiją. 2017 metų pradžioje Adelė pusmetį studijavo Kopenhagoje; rudens semestro metu Onė studijavo Bornholmo saloje. Tai trečiasis Adelės ir Onės bendras projektas.

Menininkės nuoširdžiai dėkoja: Galerijai „Meno parkas“ už galimybę parodą parodyti Lietuvoje, The Royal Danish Academy of Fine Arts už galimybę surengti parodą akademijos - Q galerijoje, Kopenhagoje. Taip pat Vilniaus dailės akademijai už paramą publikuojant katalogą. Tomui J. Daunorai ir Dominykui Sidorovui už pagalbą sprendžiant techninius sunkumus; bei grafiniam dizaineriui - Rokui Petreikiui.

 

Paroda yra galerijos "Meno parkas" projekto "Jaunieji. Žalia sąmonė" dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

KRAUNASI ...