Parodos laikas: 2019 03 08 - 2019 04 13

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Dorotheenstrasse 22, 40235 Diuseldorfas, DE)

 

Jau antrus metus, galerija „Meno parkas“ dalyvaus kasmetiniame renginyje Duesseldorf Photo Weekend (LT: Diuseldorfo fotografijos savaitgalis), kuris šiais metais vyks kovo 8–10 dienomis. Šiais metais, galerija pristatys menininkės Neringos Naujokaitės projektą „Schwarz Weiß Grau“ (LT: „Juoda, balta, pilka“). Parodos atidarymas vyks kovo 8 d. 19 val. (vietos laiku). Parodą galerijos erdvėje Diuseldorfe bus galima aplankyti iki balandžio 13 d.

Šiame, jau aštuntą kartą vyksiančiame fotografijos renginyje dalyvaus daugiau nei 50 institucijų, galerijų ir neformalių erdvių pristatysiančių platų šiuolaiknės fotografijos spektrą, kelsiančių klausimus apie atvaizdo reikšmės pokytį šiuolaikinėje fotografijoje ir kultūros istorijoje.

 

Neringos Naujokaitės fotografijų serijos „Jauda, balta, pilka“ centre – autentiško 30-ųjų buto Kaune restauravimo procesas. Aiškių architektūrinių formų ir linijų sąveika su šviesa lemia juodos ir baltos spalvos dinamiką.

Paraleliai menininkė pristato videodarbą „un altro ... di vento, di cielo“. Kuriame, simetriškas, stačiakampis architektūrinių vaizdų persidengimas su kraštovaizdžiu, vizualiai sudaro ritmišką juodai baltų vaizdų seką. Iš centrinės perspektyvos filmuoti kadrai, iš dalies susijungia į vieną ar atveria naujas architektūrines erdves, o vokaliniai garsai - sustiprinti ir susvetiminti elektroniniu būdu – šias erdves dar labiau praplečia. Tyli realybė, kaip pradinė filmo scena, kurioje nepaliesti natūralūs ar architektūriniai peizažai pasirodo pakaitomis už lėtai kylančios uždangos, veikia per techninį redagavimą ir akustinį pagrindą, kaip monumentaliosios scenos fonas.

 

Parodos partneris: "Gleixner Art"

Galerija dirba: II-VI 14-18:30

Plačiau apie renginį: www.duesseldorfphotoweekend.de

 

Paroda yra galerijos „Meno parkas“ tarptautinio tęstinio meninių kultūrinių mainų projekto „Meno linija“ dalis. Projektą pristato Lietuvos kultūros taryba.​

 

KRAUNASI ...