Parodos laikas: 2019 06 28 - 2019 07 28

Vieta: Galerija "4, Barbier" (4 Rue Maubet, 30000 Nîmes, Prancūzija)

 

Nuo birželio 28 d. galerijoje „4‘Barbier“ (Nimes, Prancūzija) „Meno parkas“ pristato dviejų gerai žinomų Lietuvos menininkų Roberto Antinio ir Alekso Andriuškevičiaus parodą-dialogą. Abu menininkai, žinomi savo konceptualia šiuolaikinio meno kalba, bendrame projekte eksponuojami jau ne pirmą kartą. Būdami vieni iš garsios grupės „POST ARS“ įkūrėjų (kartu su menininkais Česlovu Lukensku ir Gintaru Zinkevičiumi), bei šiuolaikinio meno pradininkais Lietuvoje („Post Ars“ debiutas įvyko 1990 m. Kaune), menininkai ir toliau aktyviai veikia Lietuvos ir užsienio šiuolaikinio meno scenoje.

Šioje parodoje, specialiai suformuotoje iš skirtingų medijų formų, siekiama dar kartą pabrėžti vieną iš esminių šių menininkų kūrybos pamatų – tai konceptualus mąstymas, kuris gali būti išreiškiamas tiek paveikslo (akvarelės), tiek objekto formomis. Iš pirmo žvilgsnio atrodantis didelis kontrastas tarp kūrinių (išraiškos priemonių), pasirinktas neatsitiktinai, o siekiant dar labiau išryškinti mąstymo prioritetą.

Subtiliomis akvarelės potėpio linijomis Aleksas Andriuškevičius nori praplėsti suvokimą – kuo gali būti linija. Juk gal kažkada žmonės savo kalbą žymėjo tik taškeliais ar brūkšneliais? Šie 2018 m. sukurti kūriniai – tai kalbos ar tam tikrų emocijų portretas, bandomas parašyti menininko pasirinkta technika.

 

Robertas Antinis apie savo instaliaciją:

-  „Aš kartais pasijuntu esąs trintuku.   

Imituoju save.

Kai esu visai nutrintas – einu miegoti.

Tada sapnuoju, kad nesu trintukas.

Pabudęs nežinau ar sapnavau, kad nesu trintukas, ar trintukas nesapnavo, kad esu  nesusapnuotas trintukas.“

 

Paroda galerijoje „4‘Barbier“ veiks iki liepos 28 d.  

Paroda yra galerijos „Meno parkas“ tarptautinio tęstinio meninių kultūrinių mainų projekto „Meno linija“ dalis. Projektą pristato Lietuvos kultūros taryba.

  

 

 

KRAUNASI ...