Parodos laikas: 2019 08 07 - 2019 08 21

Vieta: Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)

 

Projekto pristatymas vyks rugpjūčio 7 d. (trečiadienį) 18 val. galerijoje „Meno parkas“.

- - -
Jeigu rugpjūčio mėn. užsuksite į galeriją „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas), ženkite į Nomadiškos Radikalios Klimato Kaitos Suvokimo Akademijos erdvę.

Nomadiška radikali akademija – meno projektas, meninė post-apokaliptinio pasaulio vizija, kurioje išlikę žmonės nebegali atitaisyti savo klaidų. Klajokliai-nomadai, akademijos darbuotojai ir gyventojai, kvies vietinius vaikus ir jaunimą apžiūrėti, pajausti, diskutuoti ir dalyvauti kartu su menininkais, muzikantais ir klimato kaitos aktyvistais, bei kartu atskleisti įvairius praeities ir ateities, žmonių elgesio, aplinkos ir planetos kurioje gyvename, scenarijus.

Nomadiška radikali akademija, tai priemonė suburti menininkų ir (arba) klimato kaitos aktyvistų bendruomenę, kurioje būtų aptariami nauji žmogaus elgsenos būdai gyvenamojoje aplinkoje. Pirmą kartą projektas įgyvendinamas Lietuvoje, o ateityje „Radikalią akademiją“ planuojama pristatyti ir kituose Šiaurės bei Baltijos regiono miestų meno institucijose. Šiame projekte, menas yra būdas atverti savo sąmonę žvilgsniui į išorinį pasaulį ir jame atsiskleisti. Pasak dienraščio „The Guardian“, mes turime 12 metų sustabdyti klimato kaitos katastrofą mūsų planetoje. Ką mes galime padaryti kaip aktyvistai? Ką mes galime padaryti kaip menininkai? Ką mes galime padaryti kaip žmonės?

Nomadiškos Radikalios Klimato Kaitos Suvokimo Akademijos dalyviai yra šie Europoje gyvenantys menininkai: projekto menininkė tyrėja Marija Griniuk (LT / DK / FIN), dalyvaujantys menininkai: ue Brisson Mosich (DK / LT), Nanna Ylönen (FIN), Clifford Charles (UK), Marta Gil (SE), Sanna Blennow (SE), Rikke Goldbech (DK), David Torstensson (SE), Anne-Louise Knudsen (DK), Anders Werdelin (DK), Adomas Danusevičius (LT/DK). Kauno menininkai ir meno iniciatyvos: Evelina Šimkutė, Šilainių Sodai, Raimondas Binkauskas ir kiti. Projekto videodokumentacija: Albinas Liutkus. Projekto fotodokumentacija: Antanas Untydi.

Projektas galerijoje veiks iki rugpjūčio 21 d.

 

KRAUNASI ...