Parodos laikas: 2019 11 15-24

Vieta: 72 Pimlico Road, London, SW1W 8, UK

 

Kviečiame į parodos „Anglies miestas“ / „Charcoal City“ atidarymą vyksiantį lapkričio 14 d. (ketvirtadienį) 18 val., kur galerijos „Meno parkas“ menininko Česlovo Lukensko projektas „Deguliai“ bus pristatomas kartu su jauno menininko Arthur Laidlaw (UK / DE) kūryba. 

Paroda vyks: 72 Pimlico Road, London, SW1W 8. Parodą galima aplankyti lapkričio 15-24 dienomis nuo 10 iki 19 val. 

Parodą organizuoja meno agentūra ArtThou, kuratorius: Hugo Barclay (UK).

 

Česlovo Lukensko instaliacija „Deguliai“ sudaryta iš gausybės objektų - įrėmintų nuodėgulių, galinčių referuoti į stiprių ženklų reikšmės konservavimą. Galima sakyti, autorius įrėmina ir eksponuoja savo kūrybinio ritualo, apeigų, kur į pagalbą pasikviečia ir gamos stichiją – ugnį, rezultatus. Atlikdamas tam tikrus veiksmus jis apmąsto ženklų reikšmę, ieško atpirkimo. Kaip pats autorius sako:
„Deguliai“ (2017) - esminiai ideologiniai simboliai/ikonos/ženklai, paliečiantys ypač traumines paskutinių amžių žmonių patirtis. Ženklai telkia naikinti kitų ženklų atstovus ir jų tapatybes. Dėl tam tikrų mitologemų, išsižadėdami aukščiausių žmoniškumo vertybių, aukos ir budeliai, amžinybės ir laikinumo dulkės, atsiduria egzistencijos prasmės klausimo akivaizdoje be atsakymų. Vienintelis atsakymas yra atgaila.
Viešpatie, pasigailėk mūsų

Česlovas Lukenskas, vienas iš Lietuvos šiuolaikinio perfromanso meno pionierių ir reformatorių instaliacijų, objektų, akcijų bei performansų kūrėjas, turintis muzikinį išsilavinimą, reikšmingos menininkų grupės „Post Ars“ narys. Autorius gali drąsiai būti pavadintas šiuolaikinio meno klasiku, dirba Vilniaus dailės akademijoje, yra pripažintas Lietuvoje ir už jos ribų, bet kartu geba puoselėti savotišką dvasios laukiniškumą, tam tikrą chaosą – kaip tampsmo, kūrybos erdvę. 

 

Paroda yra galerijos „Meno parkas“ tarptautinio tęstinio meninių kultūrinių mainų projekto „Meno linija“ dalis. Projektą pristato Lietuvos kultūros taryba.

KRAUNASI ...