Parodos laikas: 2020 05 14 - 2020 06 06

Vieta: Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)

 

Viltis kančioje

Galerija „Meno parkas“ džiaugiasi galėdama pristatyti jubiliejinę mylimo ir gerbiamo Nacionalinės premijos laureato Leono Striogos, parodą, skirtą 90-ajam jubiliejui. Tai jau nebe pirmoji šiai progai skirta paroda. Kiekviena iš jų turėjo savo atspalvį. „Meno parke“, greta menininko mylimiausių kūrinių, lankytojas susipažins ir su naujausiais, dar niekur neeksponuotais kūriniais. Parodos pavadinimas „Viltis kančioje“ yra pasirinktas paties Leono Striogos, pagal vieną iš kūrinių.

Leonas Strioga  yra vienas iš nedaugelio autorių, kurių kūriniai suvokiami, mėgiami ir laukiami tokios plačios auditorijos. Jautria kamerine kūryba menininkas sugeba pakviesti dialogui tiek išprususius meno žinovus, tiek užklydusius pirmąsyk, vertinančius širdimi ir pojūčiu. Ir tai ne nuostabu. Iš pirmo žvilgsnio jo skulptūrų formos yra labai tautiškos, turinčios lietuviškas kultūrines šaknis, bet kartu – universalios, jų archetipai atpažįstami daugelio pasaulio šalių meno mylėtojų. Leono Striogos skulptūrose kiekvienas iš mūsų randame tai, ko ilgisi siela. Tai švelnumas, liūdesys, dvasinės vertybės, poetiškumas, kasdienio gyvenimo istorijos. Bet labiausiai savo kūriniuose menininkas liudija gėrį – pagrindinę gyvenimo ašį. Galbūt todėl šios lakoniškos, apibendrintų formų skulptūros tarsi švyti.

Per ilgesnį nei 70 metų kūrybos laikotarpį Leonas Strioga paties atrasta kapotine technika sukūrė gausų ir savitą kūrybinį paveldą – skulptūrų, kuriose regime tiek realizmo, tiek avangardizmo apraiškų. Pripažinimas, kurio sulaukė menininko parodos surengtos Lietuvoje ir užsienyje įrašo Leoną Striogą į svarbių meno pasaulio atstovų gretas.

 

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

     

 

KRAUNASI ...