Parodos laikas: 2020 06 18 - 07 26

Vieta: Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16, 44213 Kaunas)

 

Kviečiame į tapytojo Vytauto Dubausko parodos „Dozė“ atidarymą, kuris įvyks birželio 18 d. (ketvirtadienį) 17 val. Kauno paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16, Kaunas).

 

Tapytojas Vytautas Dubauskas naujausioje savo kūrybos parodoje „Dozė“ eksponuoja dar niekur nerodytus paskutinių ketverių metų darbus – tapybą ant drobės ir popieriaus.

"Labai myliu Kauną. Todėl nutariau, kad šią parodą skirsiu savo draugams, kursiokams, dėstytojams, A. Samuoliui, Kampui, Alfai, buvusiam Stepo Žuko technikumui. Kartu noriu susitikti su Kauno jaunosios tapytojų kartos atstovais – čia daug įdomių tapytojų dirba pastaruosius kelerius metus" – prisipažįsta autorius.

 

Visuomet, kai išgyvenu Vytauto Dubausko tapybą, pajuntu ūmų sukrėtimą, kuomet siela persikelia ten, anapus... Tai ir vadinčiau tikro meno doze, kuri sužadina norą vėl ir vėl ją patirti. Ši grynosios tapybos perkėla, manau, šiandien išties yra labai svarbi, ypač dabartyje apmąstant psichodelinius pasąmonės vingius, kuriais nenumaldomai sūkuriuoja virtualybė. Kita vertus, pastarąjį dešimtmetį nuolat „perkraunamas“ pokario vokiečių neoekspresionizmas –  impulsyviosios kūrybos ir intuityvaus gesto jusles neišvengiamai dirgina totalus racionalumas ir socialinio sugyvenimo praktikos.

Nuoširdžiai tikiu, kad šįkart Vytauto Dubausko „Dozė“ bus savotiška intriga, kupina nepatirtų įspūdžių, juolab, tapytojas eksponuos dar niekur nerodytus darbus – paskutinių ketverių metų tapybą ant drobės ir popieriaus. Manau, dvidešimt-trisdešimt įvairaus formato kūrinių įgalins pajusti ir apsvarstyti, kaip ir kodėl egzistuoja tapybos „uperiai“.

Rita Mikučionytė

 

V. Dubausko tapyba – spontaniška, ūmi, atrodytų, pagrįsta vien akimirkos išgyvenimu, staiga užklupusia mintimi. Tačiau rodydamas savo kūrybą Kaune, jis paskleidžia ir dozę nostalgijos, netgi tampa „istorišku“ lietuvių tapybos personažu. Juk čia, stepžukyje, įkurdintame Kauno meno mokyklos erdvėje, užsimezgė lietuviškoji neoekspresionizmo versija. Fizinės ir dvasinės epochų, idėjų jungtys Kaune materializavosi ir įgavo apčiuopiamą, atpažįstamą pavidalą V. Dubausko tapyboje. 

Kristina Stančienė

 

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

Parodos rėmėjai: Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla, UAB „Art Inn“, Pebeo

      

 

KRAUNASI ...