Parodos laikas: 2020 07 09 - 08 02

Vieta: Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)

 

Liepos 9 d. 18 val. kviečiame į jaunosios Latvijos tapytojos Sandra Strēle parodos „Parodos, kurios neįvyko“ atidarymą galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas, Lietuva).

Autorė jau žinoma Lietuvos žiūrovams - yra dalyvavusi VDA Kauno fakulteto organizuotose parodose, bei 2019-aisiais laimėjusi Baltijos šalių jaunojo tapytojo prizą. Šiuomkart pristatys naujų savo tapybos darbų seriją – skirtą parodai ar projekto idėjai, kuri nebuvo ir nebus igyvendinta.

„Kiekvienam autoriui per gyvenimą gimsta begalybė idėjų, kurias jis ar ji norėtų įgyvendinti. Bet dėl įvairiausių priežasčių – laiko stokos, politinės situacijos, Covid 19 ar ekonominės krizės, o galbūt, tiesiog asmeninių priežasčių, ekspozicinių erdvių stokos, sėkmės ar finansavimo... ar dar kokių nors kitų, neįvardytų priežasčių gali surengti tik ribotą kiekį personalinių parodų. Šioje serijoje aš tapau idėjas ir koncepcijas kurias norėčiau įgyvendinti. Žaidžiu su skirtingomis žinomomis ir nežinomomis ekspozicijų erdvėmis, galerijų ir muziejų salėmis – tapau savo personalinių parodų vaizdus jose“ - Sandra Strēle.

https://www.sandra-strele.com/upcoming-exhibitions-that-never-happened

Sandra Strēle 2016-aisiais baigė Latvijos dailės akademiją, jai buvo suteiktas tapybos katedros magistro laipsnio diplomas. Menininkė dalyvavo vieno semestro studentų mainų programoje Karališkoje Antverpeno vaizduojamųjų menų akademijoje. 2012-aisiais tapytojai Sandrai Strēle buvo suteiktas Boriso ir Ināra Teterevų fondo įsteigta vaizduojamųjų menų stipendija, 2014-aisiais ji buvo apdovanota Brederlo von Sengbusch meno prizu, 2016-aisiais suteikta SEB Banko stipendija tapybai, 2019-aisiais buvo suteiktas prestižinis Elizabeth Greenschields fondo Kanadoje Jaunojo tapytojo prizas. Tais pačiais metais autorė laimėjo ir Baltijos šalių „Jaunojo tapytojo prizo“ konkursą Lietuvoje.
Sandra Strēle yra surengusi 7 personalines parodas, dalyvavo daugelyje grupinių parodų bei meno rezidencijų Italijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Indijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir kt.
 

Kūriniai parodai buvo sukurti gavus Elizabeth Greenshields Fondo finansavimą: https://www.elizabethgreenshieldsfoundation.org bei parėmus Latvijos valstybiniam kultūros fondui.

Paroda yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Jaunieji. Žalia sąmonė“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

KRAUNASI ...