Parodos laikas: 2020 08 02 / 13 val.

Vieta: Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)

 

PROGRAMA

Penktadienis (07 31):

19:00-21:30 Video eksperimentų Džiuguose peržiūra

19:00 Performansas dešimčiai dalyvių (1x1) „15 min. rūpesčio“. Vaida Tamoševičiūtė

19:30 Performansas „Be pavadinimo“. Guadalupe Aldrete (Meksika)

Sekmadienis (08 02):

13:00 Pokalbis su Guadalupe Aldrete. „Motinystė ir menas“

 

S MOM – performanso platforma diskusijoms ir įvairiems (ne)motinystės būdams pristatyti, kuruojama menininkės Vaidos Tamoševičiūtės.

„Su Guadelupe Aldrete (MX), anksčiau žinoma Lalos Nomados vardu, jau pažįstama CREATurE Live Art žiūrovams, susitinkame Lietuvoje liepą. 10 – čiai dienų, kartu su vaikais, užsidarome kaime, BiteVilnius rezidencijoje, įkurtoje menininkės ir mamos Marijos Griniuk. Abi kuriame iš asmeninių patirčių, bet reprezentuojame universalias problemas, tyrinėjame žmogaus/individo ir sociumo santykį. Ieškosime bendrų taškų, kursime, eksperimentuosime, dalinsimės patirtimis, kaip rasti pusiausvyrą tarp motinystės ir meno, o grįžusios, pristatysime rezultatą „Meno parko“ galerijoje". - Vaida Tamoševičiūtė

„Aš visada esu „čia ir dabar“ ir tuo pat metu manęs visai nėra.“ - Guadelupe Aldrete.

Per pirmuosius 10 motinystės mėnesių, aš jaučiau prieštaringas kūno ir proto sąsajų būsenas, tiek labai stiprų ryšį, tiek visišką atsijungimą. Iš vienos pusės – kūrybiniame procese aš pastebiu iš naujo atrandanti savo kūno jutimus: lengviau pajuntamą malonumą, o skausmas tapęs realiatyviu tiek, kad nebereikšmingas. Iš kitos pusės, aš nuolat atsiskiriu nuo savo kūno, dirbdama galvoje (ar kartais viena ranka), kol tuo tarpu laikau ir maitinu kūdikį, atlieku namų ruošos darbus ar pagaliau randu laiko nueiti po dušu.
Kai supratau besilaukianti, pirmiausia pažadėjau sau, kad liksiu savimi ir neleisiu motinystei pakeisti mano meno. Kaip menininkė vengiau šios temos ir likau prie to, ką tyrinėjau seniau. Aš suvokiau, kad tai ne aš (asmenybė ir menininkė) viena -ar vienintelė- kuri keitėsi: visuomenė, supantys mane žmonės ir draugai pasikeitė ir „gavo teisę“ priimti sprendimus už mane ir turėti nuomonę apie mano gyvenimą, transformuodami mano egzistenciją į nieką kitą, tik indą, nešiojantį brangų vaiką. Tai buvo ribinis taškas. Mano darbai buvo ir yra daugiausia apie mano kovas ir ši, kurios visai nesitikėjau, buvo per didelė, kad galėčiau ją ignoruoti.
https://vimeo.com/290654429

„Mano galva veikia taip fragmentiškai, aš nesugebu matyti visumos, ir savęs pačios, kaip vientisos“ – Vaida Tamoševičiūtė

Pasikeičia ne tik tavo kūnas ir protas (mintys, gebėjimas mąstyti), staiga visas pasaulis aplink tave tampa kitoks, žmonės su tavimi kitaip elgiasi, miestą, kuriame praleidai visą gyvenimą, matai kitaip, renkiesi kelius, kuriuos gali įveikti, eini į vietas, kur tau galima įeiti, tavo socialinė, ekonominė ir profesinė padėtis pasikeičia.
Mane visad domino normalumo, žmogaus vietos visuomenėje, lyčių rolių temos, dabar jas tik papildė motinystė, atvėrė dar vieną perspektyvą. Šiais darbais, per paprastas, kasdienes motinystės rutinas, aš keliu klausimus apie pasmerkimą ir kaltę, socialinį pritarimą arba atstūmimą, kolektyvinėje sąmonėje įsišaknijusius, pasenusius šeimos ir moters rolių konstruktus.. Kapstydama universalias tokių jausmų priežastis, bandau surasti savo pačios realybę ir pajausti savo tikrąjį aš, vertą būti.
https://vimeo.com/396651620

 

Renginys yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Rojaus skonis“ dalis. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

 

KRAUNASI ...