Parodos laikas: 2020 10 07 - 11 06

Vieta: Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)

 

Tarptautinio stiklo meno festivalio VITRUM 2020 PULSAS. Paroda „Aštri stiklo briauna".

 

Spalio 7 d. 18:00
Parodos atidarymas ir Jamilos Johnson-Small (UK) performansas.

Spalio 10 d. 14:00
Ekskursija su kuratore Alba Folgado (Švedija) ir Eduardo Hurtado (Ispanija) performansas.

 

 

Parodoje Aštri stiklo briauna atskaitos tašku laikomos „neskaidrumo“ ir „atsparumo“ sąvokos – savybės, kurios, viena vertus, yra stiklui būdingos ypatybės, o kita vertus, susijusios su socialinių apribojimų keliamais iššūkiais. Turint tai omenyje, parodos tikslas – užmegzti dialogą tarp praktikų, kurioms nepaklusnumas ir nusižengimas taisyklėms yra priemonė nutraukti nusistovėjusius kanonus.

Stiklo atsparumas ir kietumas priešingos dar vienai jo savybei – trapumui. Nepaisant jų skirtumo – jos visos egzistuoja tuo pačiu metu ir stiklą paverčia vertinga bei naudinga medžiaga. Kaip ir kovose su rasistinėmis, mizoginiškomis ir normatyvinėmis pažiūromis – prieštaraujama prieš priespaudos sistemą, tuo pačiu metu (nesėkmingai) naudojant tuos pačius ginklus. Vis dėlto būtent iš nesėkmių kažko pasimokoma. Todėl skirtumus ir bendrumus, kurie nėra savaime suprantami, reikia ginti kaip vietas, kur yra įmanoma kita vertybių sistema. Būtent paribiuose gali atsirasti alternatyvų, o galima kolektyvine kūryba būtų įmanoma paveikti visuomenės reguliavimo mechanizmus.

Eglė Budvytytė ir Bart Groenendaal, Eduardo Hurtado, Jamila Johnson-Small, Mourad Kouri ir Claudia Pagès iš įvairių perspektyvų nagrinėja pasipriešinimo formas atskirties ir kontrolės sąlygomis. Pasitelkdami tokias kūrybines išraiškas kaip rašymas, šokis ar pasakojimas, jie priima keistenybes ir socialinius skirtumus – tokia menininkų nuostata įgalina juos pačius kurti.

Parodos kuratorė - Alba Folgado.

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.
Pagrindinis informacinis partneris Kauno diena.


Daugiau informacijos: www.vitrumfestival.com

 

KRAUNASI ...