Parodos laikas: 2020 11 07 - 2021 02 12

Vieta: GAM - Galleria Civica d’Arte Moderna e Contemporanea (Via Magenta, 31 10128 Turinas, Italija)

Galerija „Meno parkas“. ARTISSIMA UNPLUGGED

 

Šiais metais šiuolaikinio meno mugė Artissima keičia formatą ir vietoje įprasto lapkričio pradžioje vykstančio kelių dienų renginio, pristato skaitmeninius projektus ir fizines parodas Turino miesto muziejuose.

Vienas iš skaitmeninių Artissima projektų tai Katalogas, kurio dėka šiuolaikinio meno mylėtojai, kolekcininkai ir srities profesionalai galės interaktyviai tyrinėti galerijas, jų pristatomus menininkus ir kūrinius net ir nebūdami pačiame Turine. Patrauklaus ir intuityvaus naršymo dėka galima bus atrasti pagrindines mugės sekcijas kurios iš dalies pristatomos ir trijose fizinėse „Artissima Unplugged“ parodose. Galeriją „Meno parkas“ ir pristatomus keturių menininkų: Agnės Jonkutės, Patricijos Gilytės, Žilvino Landzbergo ir Eglės Ulčickaitės kūrinius rasite tarp Pagrandinės sekcijos (Main Section) galerijų.

Galerijos „Meno parkas“ profilis – https://www.artissima.art/galleries/meno-parkas-gallery/

 

Be skaitmeninių projektų Artissima pristatato ir tris fizines parodas. Trys „Artissima Unplugged“ parodos, atspindinčios šių metų mugės temą Frenetic Standstill vyksta trijose prestižinėse Fondazione Torino Musei erdvėse turtingose savo istorija: GAM - modernaus ir šiuolaikinio meno galerijoje, Palazzo Madama – Antikos meno muziejuje ir MAO - Rytų meno muziejuje. Šios parodos, kuruojamos Ilaria Bonacossa (Artissima direktorės), pristatys meno kūrinius atrinktus iš daugumos šiais metais mugėje dalyvaujančių galerijų, ir atspindės pačią esmę to kuo lankytojai būtų galėję gėrėtis mugės sekcijų stenduose.

Moderniame GAM pastate bus pristatyta vizualios polifonijos instaliacija sudaryta 100 kūrinių kuriuos atrinko Ilaria Bonacossa iš galerijų dalyvaujančių Pagrindinėje ir Dialogas/Monologas sekcijose. Pagrindinės sekcijos kūriniai – monumentalūs žinomų menininkų tikrų pionierių darbai ir naujausi tarptautinių talentų eksperimentai: maži, netikėti kūrybiniai ženklai, skulptūros, didelės instaliacijos, paveikslai ir nuotraukos pateikia margą viso pasaulio menininkų tyrimų apžvalgą. Dialogas/Monologas sekcijos galerijos pristatys intymesnius kūrinius, bet kurie vienodai gali suaktyvinti rezonansą ir skatinti refleksiją.

 

Galerija „Meno parkas“ GAM – modernaus ir šiuolaikinio meno galerijoje pristato tapytojos Eglės Ulčickaitės kūrinį „Skveras“. Šis darbas visai nesanai buvo pristatytas ir modernaus ir šiuolaikinio meno mugėje „POSITIONS Berlin Art Fair 2020“, skaitmeniniame mugės Artissima projekte „Fondamenta“, bei menininkės solo parodoje galerijoje „Meno parkas“ Kaune.

Skveras (drobė, aliejus; 145 x 197 cm. 2019). „Ar patys banaliausi vaizdai nėra patys įtartiniausi? Keliantys nepasitikėjimą ir sykiu pavojingi kaip tik tuo, jog jų niekas nepastebi, jie praslysta pro akis, nors nuolat mus supa, yra arčiau nei arti. Vaizdai, kurie mums sugrįžta sapnais ir apie kuriuos tada sakome, jog sapne „buvau ten, kur dar niekada nesu buvęs.“ Bet gal tai tiesiog ta vieta, kurioje kas rytą laukiu savo autobuso į darbą? Ir galbūt dabar, stovėdamas priešais, toliau stebiu savo sapną, nes iš kur man žinoti, jog nesu dar vienas, tik šiek tiek tolėliau stovintis balandis.“

Eglės Ulčickaitės (g. 1989) kūrybos išskirtinumas – gaivūs, subtilaus kolorito, rodos, lengva ranka užtepti paveikslai, vaizduojantys kasdieniškus, atpažįstamus daiktus ir vietas, per kuriuos tyrinėjamas asmeninės atminties ir laiko fenomenas. Menininkė yra dalyvavusi daugybėje parodų ir projektų Lietuvoje ir užsienyje.

 

Parodos laikas: 2021 02 03 – 12

GAM - Galleria Civica d’Arte Moderna e Contemporanea (Via Magenta, 31 10128 Turinas, Italija)

 

Informaciją lankytojams rasite Čia

 

Parodos GAM - modernaus ir šiuolaikinio meno galerijoje videodokumentaciją galite peržiūrėti Čia 

Virtualų turą po parodą rasite Čia

Daugiau informacijos apie projektą „Artissima Unplugged“ Čia

 

Galerijos dalyvavimą mugėje Artissima iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.   

 

KRAUNASI ...