Parodos laikas: 2020 11 10 - 22

Vieta: TPK Art i Pensament Contemporani (Av Josep Tarradellas 44, 08901, L'Hospitalet (Barcelona)

 

TPK Art in Pensament Contemporary (TPK šiuolaikinio meno centras (L'Hospitalet, Barselona) bendradarbiaujant su galerija "Meno parkas" dalyauja Videomeno festivalyje LOOP Barcelona ir pristato menininko Arvydo Žalpio projektą "Nebylus kinas arba nesibaigianti Tiesos paieška". 

 

Nebylus kinas arba nesibaigianti Tiesos paieška

Projekto idėja gimė bendradarbiaujant su menininku Robertu Antiniu jo projekte „Trintukas“, kuriam 2020 m. sukūriau videofilmą.

Menininkas jau daugelį metų aktyviai dirba su neregiais.

-„Supratau, kad aklas žmogus ir aš niekuo nesiskiriame“- teigia Robertas Antinis.

Videoinstaliacija sudaryta iš trijų siužetų.

 Centriniame videosiužete neregė mergaitė trindama juodą („tamsa“) ieško šviesos.   Kituose dviejuose videosiužetuose mano ir  Roberto Antinio diskusija, kurioje šviesos paieškos samprata praplečiama iki Tiesos paieškos. Diskusijos  dalyvius matome nufilmuotus „savose“ erdvėse, savo dirbtuvėse-savo „Tiesos“ aplinkoje.  Žiūrovui pateikiami tik tie kadrai, kuriuose menininkai klauso vienas kito. Kadrai, kuriuose menininkai užduoda klausimus ar išsako savo komentarus ar trintuko skleidžiamas garsas-paliekami už vaizdų ribų.

Begarsiais nuoširdžių  neregės mergaitės rankų judesių,  menininkų pozų ir išraiškų kadrais,  kviečiu žiūrovą pačiam susikurti ir interpretuoti „garsinius teiginius“, leidžiančius pajusti Tiesos suvokimo esmę.

 


Jei sugebėtume išgirsti negirdimą, pamatyti nematomą-kas pasikeistų kiekvieno iš mūsų pasaulyje? Ar galima rasti savo tiesą kito tiesos paieškose?


 

Projektą sudaro trys videofilmai:

Chapter 1: Šviesos paieška
Chapter 2: Menininkų didkusija. Arvydas Žalpys savo studijoje klausosi Roberto Antinio.
Chapter 3: Menininkų diskusija. Robertas Antinis savo studijoje klausosi Arvydo Žalpio.

 

Paroda TPK šiuolaikinio meno centre veiks nuo lapkričio 10 dienos, ją galima aplankyti kiekvieną popietę, nuo 17 iki 20 val. nuo pirmadienio iki penktadienio iki lapkričio 22 dienos.

 

Apie festivalį LOOP Barcelona skaitykite Čia

Galerijos "Meno parkas" dalyvavimą festivalyje iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.   

 

KRAUNASI ...