Parodos laikas: 2020 12 20 - 2021 01 17

Vieta: Virtuali paroda

Rimas Čiurlionis, Katryna Čiurlionis. DVI KARTOS

 

Galerija „Meno parkas“ kviečia virtualiai susipažinti su dviejų išeivių Lietuvos menininkų Rimo Čiurlionio (JAV) ir Katryna Čiurlionis (JAV) paroda „Dvi kartos“. 

Rimas Čiurlionis įsileidžia mus į savo dirbtuvę. Kamera autoriaus rankose – lyg jo paties žvilgsnis – nesureikšmindama praslysta pro teptukus, dažus, eskizus, kūrinius, nebaigtus, ir tuos, kurie turėtų dabar kabėti Kaune, bet ilsisi ant lentynų, Čikagoje. Taip pat neįpareigojančiai menininkas praveda mus savo gatvėmis ir peizažais, iš tų trupinėlių gali užčiuopti, iš kur atkeliauja įkvėpimas, ir kaip atrodo kasdiena. 

Tėvo ir dukters paroda „Dvi kartos“ turėjo būti skirtingų kartų dialogas, komunikacija būties trapumo ir balanso temomis. Buvo planuota pristatyti naujausius R. Čiurlionio tapybos darbus bei pirmą kartą Lietuvoje parodyti lietuvių kilmės K. Čiurlionis videokūrinius ir piešinius.

Paroda buvo numatyta galerijos „Meno parkas“ projekte „Akcentai“. Laukta, planuota ir derinta. Jai net sutvertas trimatis nedidukas galerijos „Meno parkas“ salių maketas, kad leistų esant ten toli – Čikagoje, kuo geriau pasiruošti ekspozicijai. Atidėta. Dėl karantino. Ir dar syk – laukta, planuota ir derinta.

Galų gale – privalėjusi sutilpti ekrane. 

 

 

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.

      

 

Daugiau apie autorių kūrybą:

Rimas Čiurlionis:
www.rimasciurlionis.com
www.instagram.com/rimasciurlionis/

Katryna Čiurlionis:
katrynaciurlionis.com
https://vimeo.com/user72291579​

 

 

KRAUNASI ...