Eimučio Markūno parodos "Miesto spalvinis kodas. Nereikalingi" atidarymas Kaune.

2019.01.11

Sausio 17 d. (ketvirtadienį), 19 val., Sandėlių g. 27, Kaunas vyks Eimučio Markūno tapybos projekto "Miesto spalvinis kodas. Nereikalingi" pristatymas. Parodos kuratorė Giedrė Kavaliauskaitė. Kviečiame apsilankyti!

Šios parodos darbai, sukurti kelių metų bėgyje, pratęsia „Miesto spalvinis kodas“ temą. Ją vystau ne pirmus metus. Spalvinį kodą nagrinėju ne tik kaip specifinių miesto rajonų spalvos bei aplinkos identifikavimą bet papildau ir kitomis paralelinėmis temomis.

Tai suteikia didesnį raiškos ir prasmės lauką. Viena iš paralelių yra „Nereikalingi“.

Ją vizualizuojant panaudojami skirtingi nenaudojami daiktai, jų paliktos žymės, realūs ar susapnuoti praeiviai bei įvairios dvasinės būsenos. Tapybos tyrinėjami objektai bei subjektai yra iš mano pažįstamos erdvės ir aplinkos. Urbanistinė aplinka, laikui bėgant, sąveikaudama su gyventojais sukuria įvairias modifikuotas formas ir prasmes labai tinkamas tapybiniai raiškai.

Mano, kaip menininko empiriniai pastebėjimai, manau leidžia tai fiksuoti ir perteikti, suteikiant netikėtas ir naujas prasmes bei menines formas. Kiek tai turi objektyvumo ir prasmės – parodys laikas.

Didelį postūmį temos plėtotei ir vystymui suteikė šiais metais gauta Lietuvos Kultūros tarybos stipendija.

E. Markūnas

p. s. Eksponavimasis šioje erdvėje yra gana įdomus iššūkis, o aš, kaip žinia, tai mėgstu.

 

Parodą aplankyti galėsite nuo 2019-01-17 iki 2019-02-17 (Darbo dienomis).