Parodos laikas: 2017 05 31 - 2017 06 30

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

 

Gegužės 31 d., trečiadienį, 18 val. galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) antro aukšto ekspozicijų erdvėje atidaroma galerijos menininko Povilo Ramanausko paroda „Nature's Fool - Artist's Cool“.

Parodos pavadinimas kilo iš seno daugeliui menininkų žinomo rusiško tapytojų posakio – žargono. Šis linksmas ir ironiškas lozungas tiko ir atvėrė daugiau reikšmių, kalbant apie tam tikrus kūrybos konteksto niuansus. Naujausioje kūrinių ekspozicijoje pristatomi tapybos darbai ir objektai, vis dar kalbantys apie tapybą ir jos ribų paieškas. Šįkart yra įvedamas naujas eksperimentinis „veikėjas“, vizualiai atliepiantis dar vieną šiuolaikinės tapybos eksploatacijos būdą.

Parodoje galime atrasti konkretų motyvą - arklio akidangčius. Akidangčiai čia yra naudojami kaip siauro matymo ir mąstymo, nusistatymo prieš platesnį požiūrį į kūrybą, ir ne tik, simbolis. Atsiradęs iš asmeninės patirties, kada yra susiduriama su kūrybos lauko žmonėmis, kurie tarytum „segi“ akidančius. Šiuo atveju šis simbolis yra laisvai interpretuojamas ir pateikiamas platesniam kūrybos kontekstui. Tad akidangčius dėvinčio žmogaus bukumui į pagalbą ateina „lanksti tapyba“. Naujasis eksperimentinis „veikėjas“ - tai didelio formato tapybos darbai,
savo lankstumu ir panaudojimo galimybių platumu bandantis oponuoti pastarajam.

Į diskusiją apie tapybą taip pat įsitraukia ir Vincent Van Gogh – tapybos herojus, kūrėjo simbolis. Mitinė asmenybė, šiuose tapybos ir kūrybos kontekstų fragmentuose reflektuojantis buities fragmentų deformacijas.

Povilas Ramanauskas (g. 1987) yra jaunosios kartos vizualaus meno kūrėjas iš Kauno. 2012 m. baigė tapybos magistrantūros studijas VDA KF. Viena pagrindinių kūrybos sričių yra šiuolaikinės tapybos strategijų paieška. P. Ramanauskas yra surengęs 10 personalinių parodų, dalyvavęs daugelyje grupinių parodų ir meno projektų Lietuvoje ir užsienyje.

 

Paroda yra galerijos projekto "Jaunieji. Žalia sąmonė - 7" dalis.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. 

KRAUNASI ...