Parodos laikas: 2018 01 31 - 2018 02 24

Vieta: Galerija "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas)

 

Sausio 31 d. (trečiadienį) 18 val, galerijos "Meno parkas" (Rotušės a. 27, Kaunas) pirmojo aukšto ekspozicinėje erdvėje, vyks lenkų menininko Andrzej Markiewicz prodos "Dalis vietoj visumos" (lenk.: "Fragment za całość…cd.") atidarymas. Parodos kuratorius: Edmundas Saladžius.

Paroda galerijoje veiks iki vasario 24 dienos. Kviečiame apsilankyti!

Mano kūrybos esmė yra formų kondensacija, kuri apima patirčių bei įspūdžių sintezę ir apibendrinimą tame taške, kai jie jau nebekalba apie savo pačių unikalią egzistenciją, bet tampa bendrų idėjų reprezentacija. Kaip Leszek Brogowski išsireiškė, “tai įgalina slinktį nuo matymo iki žinojimo, ar net geriau – tai padaro matymą žymiai protingesniu.

Dėl išvardintų technikų, darbai, nors ir sukurti kitokia kalba nei filosofiniai diskursai, priartėja prie egzistencinių klausimų, kas yra bendra, o kas asmeniška, dichotomija tarp materialaus ir ne materialaus, tarp fizinio ir dvasinio.

Leiskite man apibendrinti diskusijas, susijusias su meninio požiūrio į situacijas ir reiškinius mus supančiame pasaulyje konstravimu, cituojant Henryk Hoffman: „Menas nėra mokslas ir mene skleidžiamos žinios esmės tyrimą gali būti ypač sudėtinga išreikšti žodžiais. Kaip mes galime papasakoti Bacho simfoniją ar tiksliai apibūdinti ypatingą Nikifor’o paveikslo atmosferą? Taip pačiai neįmanoma įtikinamai demonstruoti meno kūrinio ir jo bet kokios praktinės naudos ryšio.”

Šiandieniniame pasaulyje mums yra sudėtinga neatsilikti sparčiame drastiškos, konvulsyvios ir nenuspėjamos kaitos ritme. Nepaisant šio proceso, kuriame mes nuolatos stengiamės rasti savo paties vietą ir kuriame daugelis tendencijų yra pavojingos menui ir kultūrai, tai yra taip pat reikšmingo meninių išraiškos priemonių ir požiūrių vystymosi laikas. Tai taip pat gali neįvykti didžiojoje gyvenimo scenoje, kurioje dėmesys kreipiamas į kitas sferas, bet išties reikšmingi pasiekimai yra ir visada buvo sukuriami ir vienintelė protinga reakcija yra parodyti mūsų pagarbą.

„Tarp meistrų šešėlių, tarp matomo ir nematomo, tarp laisvės ir atsakomybės yra erdvė, kur išnyra naujas pasaulio vaizdinys, kur gimsta menas.”1

Andrzej Markiewicz

 

---------------
1 Andrzej Bednarczyk. There is no excuse for the lack of perfection [in:] Journal of Science and Arts, volume 4, ASP,  Kraków 2002, p. 52.

 

Parodos rėmėjas: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas

KRAUNASI ...